Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12894
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki wyśpiewały miłość do ojczyzny

Sobota, 9 listopada 2013, 8:08
Aktualizacja: Niedziela, 10 listopada 2013, 7:50
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Przedszkolaki wyśpiewały miłość do ojczyzny
Fot. Mestra
Dzieci z ośmiu jeleniogórskich przedszkoli wzięły udział w IV Przeglądzie Patriotycznej Twórczości Przedszkolnej w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Organizatorem i pomysłodawcą jest Przedszkole nr 11 im. Krasnala Hałabały, które poprzez przegląd chce ocalić od zapomnienia patriotyczną twórczość i pokazać, że zabawa, śpiew i taniec, uczy miłości do ojczyzny nawet kilkuletnie dzieci.

– Poprzez zabawową formę pracy chcemy doprowadzić dziecko do mostu łączącego teraźniejszość i tradycję. Zainteresować dzieci wartościami patriotycznymi, jak również spopularyzować wśród przedszkolaków pieśni, wiersze i tańce związane z polską kulturą i tradycją – wyjaśnia Monika Sołek, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 11.

Na scenie kolejno pojawiały się przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 27, Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 4, Miejskiego Przedszkola nr 19 Kubusia Puchatka, Miejskiego Przedszkola nr 10, Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, Miejskiego Przedszkola nr 13, Miejskiego Przedszkola nr 11 Krasnala Hałabały. Kilkulatki odważnie i z pełnym uroku zaangażowaniem, zaprezentowały pieśni i piosenki patriotyczne, tańce oraz krótkie inscenizacje. Sala widowiskowa MDK „Muflon” rozbrzmiała znanymi utworami, jak „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie” czy „Wojenko, wojenko”, które raz po raz wzruszały widzów tego wyjątkowego wydarzenia.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, niespodzianki, a od Związku Kombatantów tematyczne albumy. Na zakończenie organizatorzy przygotowali też multimedialną prezentację prac plastycznych „Polska w oczach dziecka”, wykonanych przez dzieci z jeleniogórskich przedszkoli.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele rady miasta i oświaty, zasłużeni kombatanci, dyrektorzy przedszkoli oraz przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji, którzy po części artystycznej, zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez kucharza z Miejskiego Przedszkola nr 11.

– Staramy się, aby za każdy razem nasi goście wyszli usatysfakcjonowani przeżyciami, a dzieci dojrzalsze o przeświadczenie, że Polska to piękne miejsca, pieśni, tańce, ludzie i szacunek do drugiego człowieka. Jesteśmy dumni, że możemy uczyć dzieci polskości, integrując działania tylu dorosłych osób – dodaje Monika Sołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
237
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group