Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6515
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedsmak mundialowych emocji podczas festynu rodzinnego w „Trzynastce”

Piątek, 13 czerwca 2014, 6:24
Aktualizacja: Sobota, 14 czerwca 2014, 7:21
Autor: org
Jelenia Góra: Przedsmak mundialowych emocji podczas festynu rodzinnego w „Trzynastce”
Fot. org
Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami oraz Turniej Piłkarski dla najmłodszych pod hasłem „Mundial z Trzynastką”– to imprezy, które odbyły się w sobotę (07.06.2014) w Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Zarówno podczas wieloboju dla dzieci i całych rodzin, jak i „Mini Mundialu”, nie brakowało sportowych emocji.

Uroczyste otwarcie imprezy przez dyrektor szkoły Iwonę Placety, poprzedzone zostało paradą uczestników turnieju oraz występem tanecznym zespołu uczniów szkoły przygotowanym przez Annę Chadży.
W trakcie festynu, plac przed szkołą i boisko sportowe stały się miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, rodziców i dziadków oraz nauczycieli. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili szkołę. Dla nich właśnie przygotowano szereg atrakcji, w tym wielobój rozgrywany był w trzech kategoriach: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz rodzic plus dziecko.

- Jak to w Trzynastce, było trzynaście bardzo ciekawych konkurencji: rzuty mydełkiem, szukanie monet w piasku, konkurencje zręcznościowo- szybkościowe, rzuty z niespodzianką, mundialowe gole czy łamigłówki – wymieniają organizatorzy. Było wiele emocji, radości i dobrej zabawy oraz dyplomy i nagrody – dodają.

W zmaganiach piłkarskich uczestniczyły dzieci z Przedszkola Piłkarskiego Akademii MOS „Karkonosze” Jelenia Góra, Akademii Piłkarskiej Chojnik, Olimpii Kowary, Szkoły Podstawowej w Ścięgnach, Olimpii Kamienna Góra oraz Akademii Piłkarskiej MOS „ Karkonosze” Jelenia Góra, która to razem ze SP nr 13 była organizatorem imprezy.

Odbył się również konkurs plastyczny, w którym uczestnicy mogli wykazać się malując kredą. Był też mini playback show, w którym największą widownię pod scenę sprowadził występ Donatana i Cleo. Nie zabrakło malowania twarzy. Straż Miejska w Jeleniej Górze udostępniła gokarty, na których każdy mógł spróbować swoich sił. Nad bezpieczeństwem podczas jazdy czuwał osobiście inspektor Grzegorz Rybarczyk. Energię do zabawy można było uzupełnić przy stoiskach gastronomicznych: grillu, na kiermaszu ciast i poczęstunku przygotowanym przez rodziców oraz pracowników obsługi szkoły.

Całość poprowadził Marcin Młynarczyk - prezes Akademii Piłkarskiej. Po blisko 4-godzinnych zmaganiach na przyszkolnym „Orliku” przyszedł czas na rozstrzygnięcia zawodów. Zwycięzcami okazali się wszyscy! Każda drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę, a każdy uczestnik z dumą eksponował otrzymany medal.

Rada Pedagogiczna SP nr 13 w Jeleniej Górze gratuluje i składa podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group