Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4033
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przedsiębiorco odbierz list z ZUS–u

Piątek, 10 listopada 2017, 13:18
Aktualizacja: Sobota, 11 listopada 2017, 6:06
Autor: Paweł Guszała
Region: Przedsiębiorco odbierz list z ZUS–u
Fot. Paweł Guszała
Od 1 stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie dokonywał przelewu składki na jedno, indywidualne konto ZUS. Dotychczas trzeba było przesyłać tę samą kwotę na 3– 4 różne konta, tak więc jest to spore ułatwienie. Informację o numerze rachunku składkowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przesyła drogą pocztową. Problem w tym, że mało kto ją odbiera.

Prawie 23 tysiące - tyle zwrotów korespondencji od ZUS-u jest na Dolnym Śląsku. Pracownicy zakładu w najbliższym czasie będą podejmować próbę wyjaśnienia powodu wystąpienia tej sytuacji. - Podejrzewam, że przyczyną jest obawa ludzi przed korespondencją z ZUS, dlatego część z nich nie odbiera listów. Inni pewnie podali nieaktualne dane. Jeśli ktoś prowadzi firmę, a nie otrzymał informacji o indywidualnym numerze rachunku składkowego, powinien się z nami koniecznie skontaktować – informuje Iwona Kowalska, regionalny rzecznik ZUS-u na Dolnym Śląsku.

Jedyne informacje jakie trzeba będzie wpisać w przelewie to: kwota składki, nadawcę, odbiorcę oraz indywidualny numer rachunku składkowego. - Przedsiębiorcy narzekali, że co miesiąc musieli na 3-4 różne konta rozbijać swoją składkę i wysyłać ją do ZUS. – mówi I. Kowalska. – Teraz będzie to takie proste jak zapłacenie za prąd czy gaz.

To ZUS za nas rozbije wpłatę i prześle na ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych czy Fundusz Emerytur Pomostowych.

Jeśli płatnik do końca 2017 roku nie otrzyma informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubi list, powinien zgłosić się do ZUS-u lub zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS - tel. 22 560 16 00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group