Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7103
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Przed sylwestrowym szałem

Poniedziałek, 12 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:28
Autor: TEJO
Zawijas z polędwiczki wieprzowej z musem cielęco-rydzowym w muśnięciach sosu jałowcowego podawany z werblem ziemniaczanym - to jedno z bardziej wymyślnych dań, jakie znaleźliśmy w sylwestrowych menu. Chętni na szampańskie powitanie Nowego Roku już powinni o tym pomyśleć.

Noworoczna zabawa zorganizowana w lokalach kosztuje od 200 do 600 złotych od osoby. A wolnych miejsc jest coraz mniej. - Zainteresowanie świątecznym wypoczynkiem i sylwestrowymi balami jest bardzo duże - dowiedzieliśmy się w biurach informacji turystycznych Karpacza i Szklarskiej Poręby. Większość pobytów już została wykupiona.

Pozostaje tylko liczyć na to, że ktoś zrezygnuje z noworocznych hulanek. Można też szukać miejsc w mniejszych pensjonatach. Nie ma szans, aby zabawić się w hotelu Mercure w Jeleniej Górze. - Oferta już została sprzedana głównie zorganizowanym grupom zagranicznym - usłyszeliśmy w recepcji placówki.

Bale sylwestrowe organizują też tradycyjnie restauracja Europa oraz hotel Feniks. Na wykwintną zabawę przy pieczonym prosiaku, orkiestrze można liczyć w Pałacu Paulinum. Jednak trzeba przygotować się na wydanie 600 złotych od osoby.

Znacznie tańsze będzie powitanie Nowego Roku w pubach, choć pewnie będzie tam tłoczno. Pewnie najtaniej wyjdzie szampański toast na placu Ratuszowym. Choć nie będzie tam zorganizowanej zabawy sylwestrowej, i tak wielu jeleniogórzan przyjdzie pod ratusz w sylwestrową noc.

Naszych Czytelników prosimy o podawanie komentarzy, które być może ułatwią poszukiwanie miejsca, gdzie można się w sylwestra zabawić.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group