Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8138
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat/Region: Promocja regionu jeleniogórskiego we Wrocławiu

Wtorek, 6 sierpnia 2013, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: Mea
Powiat/Region: Promocja regionu jeleniogórskiego we Wrocławiu
Fot. Starostwo Powiatowe
W ramach wystawy „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.” we Wrocławiu prezentowanych było 10 najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Z naszego regionu należy do nich m.in. Zamek Chojnik, Pałac Wojanów, Kościół Wang.

Urząd Marszałkowski we Wrocławiu wystąpił z inicjatywą prezentacji dolnośląskich atrakcji turystycznych. W Centrum Handlowym Magnolia Park prezentowane były m.in. makieta Zamku Chojnik, armata ze zbiorów Twierdzy Kłodzko, radziecki motocykl z Osówki, Stawy Milickie, czy miniatura krzywej wieży w Ząbkowicach Śląskich. Na ekspozycji prezentowały się również m.in. Twierdza Kłodzko, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Zamek Kliczków, Podziemne Miasto Osówka.

- Pięć zdjęć z atrakcyjnych miejsc naszego powiatu, informacje o turystyce i zabytkach oraz reklama projektu „Mam w sobie Ducha Gór” i marki Karkonosze prezentowano przez tydzień. Fotografie przedstawiały m.in. stawy podgórzyńskie, Pałac Wojanów, Cieplice Zdrój oraz Kościół Wang w Karpaczu – powiedziała Elżbieta Bojczuk z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Natomiast w minioną sobotę, w ramach porozumienia gmin ze Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze, przedstawiciele Karpacza i Kowar prowadzili konkursy z wiedzy o regionie, rozdawali prospekty i odpowiadali na liczne pytania osób zainteresowanych wypoczynkiem w Karkonoszach. W konkursie były pytania m.in. o wysokość Śnieżki i najważniejsze zabytki. Nagrodami były polary, koszulki z napisem Karkonosze, czy też wycieczka do Pragi. Rozdano również 2 tys. materiałów promocyjnych z Kotliny Jeleniogórskiej – dodała.

Wrocławianie mogli dowiedzieć się o znakomitych warunkach m.in. do uprawiania szybownictwa i paralotniarstwa, kajakarstwa górskiego, turystyki rowerowej i wyścigów szosowych oraz MTB. Ponadto promowane były świetne warunki dla wspinaczy – lodowych i skałkowych, narciarzy w konkurencjach alpejskich oraz baza dla biatlonistów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się turystyka piesza, czyli ponad 1000 km oznaczonych i przygotowanych tras oraz trasy rowerowe (ok. 600 km).

Kolejną atrakcją były zamki, pałace, kościoły, dwory, zabytkowe parki i wiele pomników przyrody. Podkreślano ważność inicjatyw współpracy międzynarodowej i wszelkich kontaktów zagranicznych służących wzbogaceniu oferty turystycznej i gospodarczej, które wykorzystuje powiat jeleniogórski.
Miłośnikom turystyki polecano więc zwiedzanie m.in : Doliny Pałaców i Ogrodów, jeleniogórskiego Rynku z malowniczymi kamieniczkami z XVII-XVIII w. wraz z Ratuszem, Kowarskiej Starówki - urokliwego deptaka w otoczeniu zabytkowych budynków podkreślających 500-letnie mieszczańskie tradycje miasta, Bazyliki p.w. św. św. Erazma i Pankracego oraz Kościoła p.w. Podwyższenia Św. Krzyża w Jeleniej Górze, Wieży Książęcej w Siedlęcinie wzniesionej w XIV w. nad brzegiem rzeki Bóbr, pałacu Schaffgotschów w cieplickim uzdrowisku, ruin zamku Bolczów w Rudawych Janowickich, domów tyrolskich rozsianych na terenie gminy Mysłakowice, kaplicy Św. Anny w Sosnówce i neogotyckiego kościoła w Piechowicach oraz oglądanie pięknych krajobrazów.

Ponadto promowano wspinaczkę skałkową oraz zjazd na linach w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Janowicach Wielkich, oglądanie okolic z pokładu samolotu, loty szybowcem, skoki ze spadochronem, czy też loty paralotnią na górskich stokach Kowar i Góry Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim.
Promowano też imprezy sportowe takie, jak: Lawina, Puchar Samotni, Kolarski Wjazd Kowary-Okraj, Festiwal Rowerowy Bike-Action w Szklarskiej Porębie i wydarzenia kulturalne m.in. Wakacyjny Tour, 44 Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, imprezę Gitarą i Piórem w Karpaczu, Piknik ze sztuką w Podgórzynie oraz rozrywkowe: Zlot Motocykli „Karkonosze for Motorcycles”, Mistrzostwa Polski Western i Rodeo w Ściegnach, Dni Kowar z tradycyjnym Zlotem Duchów Podziemi.
Nie zapomniano o magicznym Szlaku Walońskim, Wędrówkach z fraszką, czy Wyprawie po złotego Auruna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1139
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group