Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4387
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Prokuratura w dobie pandemii

Wtorek, 2 czerwca 2020, 11:11
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2020, 13:20
Autor: WAC
Region: Prokuratura w dobie pandemii
Fot. archiwum
Sytuacja epidemiologiczna związana z rozprzestrzenianiem się koronowirusa nie miała większego wpływu na funkcjonowanie jeleniogórskiej prokuratury. Pomimo wprowadzonych ograniczeń, wynikających z zasad bezpieczeństwa efekty działania prokuratorów są zbliżone do wyników osiąganych w analogicznym okresie 2019 roku.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa przy jednoczesnej możliwości pracy, w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze oraz w jednostkach podległych, w okresie od 18 marca do 17 maja 2020 roku obowiązywał system rotacyjny, polegający na zdalnej pracy połowy zespołu. Od 18 maja 2020 roku, w miejsce pracy zdalnej, wprowadzony został system pracy zmianowej – w godzinach od 7:00 do 13:30 oraz od 14:00 do 20:30.

W tym czasie w prokuraturach okręgu jeleniogórskiego wpływ spraw i odsetek zakończonych postępowań w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym uległ nieznacznemu obniżeniu. Między innymi skierowano 42 wnioski o tymczasowe aresztowanie (przy 49 wnioskach w roku ubiegłym). Prokuratorzy uczestniczyli w 28 sekcjach zwłok (w analogicznym okresie 2019 roku – w 35).

Nieco inaczej zorganizowano pracę w najmniejszej jednostce okręgu jeleniogórskiego – Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim, w której część pracowników zostało objętych kwarantanną. Udało się jednak utrzymać funkcjonowanie jednostki.

Podjęto również szereg działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa prokuratorów i pracowników sekretariatów oraz innych osób, w tym uczestników prowadzonych postępowań.Między innymi zorganizowane zostały odrębne pomieszczenia, w których przeprowadzane są przesłuchania. Pracownikom zapewniono środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek jednorazowych. Prokuratorzy uczestniczący w czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia lub w sekcji zwłok, zostali dodatkowo wyposażeni w kombinezony.

Na szczeblu Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wyznaczony został prokurator koordynujący sprawy związane z przestępczością związaną z koronowirusem - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - W przeciwieństwie do niektórych urzędów i sądów, pomimo panujących warunków, funkcjonowanie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz jednostek podległych nie zostało zatrzymane na ani jeden dzień - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
3
20%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group