Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Produkty regionalne z Karkonoszy w Aachen

Wtorek, 6 marca 2018, 9:44
Autor: WAC
Powiat: Produkty regionalne z Karkonoszy w Aachen
Fot. Użyczone
Powiat Jeleniogórski w dniach 2–4 marca prezentował swoją ofertę na międzynarodowych targach konsumenckich Euregio Wirtschaftsschau Aachen 2018.

Powiat Jeleniogórski brał udział w targach w Północnej Nadrenii – Westfalii ze względu na łączące go partnerstwo z Regionem Miast w Aachen. W tym roku jednak oferta regionu została rozbudowana o prezentację wyrobów lokalnych oznakowanych naszą marką regionalną.

- Od 2017 roku Powiat Jeleniogórski wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo Ducha Gór”, Regionem Miast Aachen i Stowarzyszeniem „Eifel” uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach programu Leader - mówi starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska. Jego założeniem jest promocja i wykorzystanie marek lokalnych w celu intensyfikacji rozwoju regionu.

- Dlatego w porozumieniu z naszymi partnerami postanowiliśmy w tym roku zaprezentować na targach w Aachen, licznie odwiedzanych przez gości z Niemiec, Holandii i Belgii, przykładową ofertę produktów regionalnych z Karkonoszy. W ten sposób odwiedzający ekspozycję goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z rozbudowaną ofertą turystyczną naszego regionu, ale także z szeroką paletą produktów naszych lokalnych przedsiębiorców. Naturalnie ze względu na ograniczone możliwości techniczne nie było możliwe pokazanie wszystkich produktów z Karkonoszy, ale i tak nasza propozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno zwiedzających targi jak i wśród przedstawicieli mediów lokalnych – dodaje starosta.

Według źródeł udostępnionych przez organizatorów, podczas prezentacji Karkonoszy targi Euregio Wirtschaftsschau Aachen 2018 odwiedziło około 20 tysięcy gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1010
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group