Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13475
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problem ze słuchawkami – opakowanie potrzebne do reklamacji, czy nie?

Środa, 10 kwietnia 2013, 7:25
Aktualizacja: 16:52
Autor: Mea
Jelenia Góra: Problem ze słuchawkami – opakowanie potrzebne do reklamacji, czy nie?
Fot. Zdjęcie Ilustracyjne
– Miałam problem z reklamacją słuchawek w jednym ze sklepów muzycznych w Jeleniej Górze – alarmuje pani Ewelina, Czytelniczka. Właściciel sklepu wyjaśnia, że słuchawki zostały wymienione na taki sam nowy model, który zakupiła wcześniej u nich klientka.

- W sklepie muzycznym kupiłam słuchawki. Pierwsza para zepsuła się po kilku miesiącach. Stwierdziłam, że może to z winy złego użytkowania przeze mnie, więc kupiłam nowe. Sprzedawca poinformował mnie uprzejmie, że jeżeli sytuacja się powtórzy mogę przyjść i zareklamować słuchawki, jeżeli nie upłyną dwa lata od zakupu. Gdy słuchawki znów przestały działać zareklamowałam je. W tym momencie zaczęły się problemy, sprzedawca zapytał o opakowanie. Powiedziałam, że wiem dobrze, iż opakowanie nie jest potrzebne do reklamowania produktu. Sprzęt został jednak przyjęty – opowiada Czytelniczka.

- Przez ponad dwa następne miesiące chodziłam i pytałam o słuchawki. Gdy w końcu otrzymałam nowe, wyjęłam je z opakowania, które potem wyrzuciłam. Po sprawdzeniu słuchawek okazało się jednak, że sprzęt nie działał, i że to nie był ten sam model. Udałam się więc znowu do sklepu. Tym razem sprzedawca nie przyjął reklamacji. Problemem okazał się brak opakowania – opowiada pani Ewelina.

Właściciel sklepu muzycznego w Jeleniej Górze poinformował, że dołożył wszelkich starań by pomóc klientce. – Zepsute słuchawki, na które ta pani miała jeszcze gwarancję podczas przyjmowania były brudne i w kiepskim stanie. Reklamacja została jednak uznana i słuchawki wymieniliśmy na nowe. Po godzinie jednak klientka zadzwoniła, że coś z nimi jest nie tak i, że to nie jest ten model słuchawek. Przyniosła więc je do sklepu, gdzie okazało się, że model był ten sam, a trzeszczenia w słuchawkach serwisant nie chciał już przyjąć jako reklamacji, bo klientka wyrzuciła opakowanie, po chwili ich użytkowania – powiedział pan Paweł, właściciel sklepu muzycznego.

Pani Ewelina zwróciła się o radę do Rzecznika Praw Konsumenta. - Za radą pani rzecznik wysłałam słuchawki do centrum serwisowego. Po kilku dniach otrzymałam telefon z informacją, że słuchawki znów zostały wymienione, ale mam sobie przyjechać po nie do Katowic lub zapłacić za kuriera 40 zł – dodała Czytelniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
327
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Spektakl Scrooge
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
 
Koszykówka
Rzucają przy Sudeckiej!
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group