Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5450
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezentacja wniosków bez zainteresowania

Sobota, 11 lutego 2017, 17:08
Aktualizacja: Niedziela, 12 lutego 2017, 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezentacja wniosków bez zainteresowania
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (10.02) w MDK „Muflon” w Sobieszowie odbyła się pierwsza z trzech publicznych prezentacji wniosków do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Niestety, tego dnia wnioskodawcy mieli okazję przekonywać do swoich pomysłów... wnioskodawców.

Podczas spotkania prezentowano wnioski dotyczące rejonu nr 4 obejmującego m.in. Cieplice i Sobieszów. Argumentom wnioskodawców przysłuchiwała się tylko jedna radna Rady Miejskiej Jeleniej Góry z okręgu nr 4 Anna Bałkowska.

Strefa kultury – remont pracowni artystycznych
W ramach projektu Strefa Kultury zakładamy remont dwóch pracowni w Przystani Twórczej -Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Pracownie będą miejscem realizacji różnorodnych zajęć m.in. Klubu Seniora, Bajkowych Sobót, spotkań, projekcji filmowych, koncertów i wszystkiego, co tylko zaproponują mieszkańcy a my będziemy w stanie zorganizować. Będą także warsztaty artystyczne np. plastyczne, muzyczne, wokalne, aktorskie, zajęcia edukacyjne i ruchowo – rekreacyjne, a ponadto spotkania lokalnej społeczności. Tworzymy Dom Kultury, który ma być otwarty na mieszkańców, w którym każdy będzie czuł się mile widziany. Ma to być DOM – dla tych, którzy chcą się spotkać i zrobić coś dla siebie i dla innych. To zaprzeczenie stereotypu sprzed lat. To nowoczesne podejście do kultury i współpracy z mieszkańcami. Z doświadczenia ostatnich lat wiemy jaki potencjał drzemie w lokalnej społeczności. Wychodzenie ku ich potrzebom ograniczają jednak ograniczone możliwości spowodowane stanem technicznym ww. sal. Na chwilę obecną prowadzimy warsztaty, na które uczęszcza około 300 uczestników (w większości dzieci), regularnie odbywają się także spotkania seniorów, młodych muzyków oraz harcerzy. W obecnych warunkach nie mamy możliwości przeprowadzenia prezentacji multimedialnej czy przeprowadzenia zajęć tanecznych dla większej grupy osób. Dużym kłopotem jest nawracające zagrzybienie ścian oraz panujący chłód i wilgoć, nawet przy maksymalnym ogrzewaniu pomieszczenia. Akustyka obu pomieszczeń nie pozwala na prowadzenie niektórych zajęć, a brak zaciemnienia to ogromne utrudnienie przy realizacji wszystkich projekcji i zajęć przy użyciu projektora. Panujące warunki nie tylko znacząco obniżając komfort i jakość i prowadzonych prze nas działań, ale także stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia uczestników. Wartość zadania: 155 000 zł.

Przedłużenie chodnika ul. Bronka Czecha do Transgranicznego Centrum Sportu
Na odcinku od skrzyżowania ulic Ogrodowej /Bronka Czecha do Transgranicznego Centrum Sportu po obu stronach drogi nie ma chodnika. Wartość zadania: 140 000 zł.

Oświetlenie drogi od skrzyżowania Romera - Cieplicka w kierunku Tetmajera i Bema:
Budowa oświetlenia wzdłuż ul. Cieplickiej od skrzyżowania z ul. Romera w kierunku ul. Bema i drogi w kierunku ul. Tetmajera - dla mieszkańców jedynej drogi do szkoły, do pracy, do sklepu. Wartość zadania: 120 000 zł.

Integracyjne centrum rekreacji ruchowo - umysłowej w Sobieszowie:
Utworzenie Integracyjnego Centrum Rekreacji Ruchowo-Umysłowej w Sobieszowie oraz podniesienie walorów turystycznych miasta. Promowanie zdrowego trybu życia poprzez przebywanie i ruch na świeżym powietrzu, zaangażowanie osób niepełnosprawnych jak również seniorów do spędzania wolnego czasu, również ze swoimi wnukami – integracja międzypokoleniowa. Obiekt będzie składał się z wielofunkcyjnego placu zabaw, szachownicy plenerowej, oraz 10 stolików do gry w szachy. Zestaw ten, w połączeniu ze znajdującymi się obok kortami tenisowymi, ma stanowić atrakcyjne miejsce dla lokalnej społeczności do spędzania wolnego czasu - jednocześnie bawić i uczyć. Wartość zadania: 200 000 zł.

Plac zabaw w Parku Norweskim- nowoczesne wyposażenie:
Zadanie polega na wyposażeniu placu zabaw w Parku Norweskim w nowoczesne, wspierające rozwój fizyczny dzieci urządzenia. Będą to sprzęty, które trudno spotkać na innych placach zabaw jak np. ziemna trampolina, zjazd linowy, oraz linowy park sprawnościowy. Wartość zadania: 200 000 zł

Chodnik przy ul. Wróblewskiego i ul. Zielonej:
Budowa chodnika przy ul. Wróblewskiego i ul. Zielonej z betonowej kostki brukowej wraz z budową oświetlenia chodnika i jezdni ul. Wróblewskiego. Wartość zadania: 89 796,15 zł

Całoroczne trasy narciarstwa biegowego pod Chojnikiem:
Całoroczne trasy narciarstwa biegowego pod Chojnikiem to ułożenie toru wykonanego z tworzywa NP 50 CL i SK marki NEVEPLAST o śliskości śniegu do stylu klasycznego i stylu dowolnego na długości ok 200 m. ułożenie torów nie wymaga prac ziemnych. Tor w postaci kolorowych mat połączonych w jednolitą trasę pozwalającą spacerować na nartach, ćwiczyć technikę biegu, trenować narciarstwo biegowe, a także organizować mini zawody w sprincie technikami narciarskimi: klasyczną i dowolną. Ułożenie trasy to prosta czynność nie wymagająca prac ziemnych, nie wymagająca specjalnych prac konserwacyjnych i technicznych, a okres użytkowania przewidywany jest na 20 lat. Wykonane z tworzywa NP 50 CL i SK posiadają doskonałą śliskość śniegu. Dodatkowo poprzez odpowiednie ich ułożenie na pochyłościach można je wykorzystywać do rekreacyjnych zjazdów na pontonach w okresie letnim. Wartość zadania: 199 820,88 zł

Jesteśmy sobie bliscy - doposażenie placu zabaw w uzdrowiskowej części Cieplic przy ul. Zjednoczenia Narodowego:
Wniosek ma na celu stworzenie przy ul. Zjednoczenia Narodowego ogólnodostępnego integracyjnego Placu Zabaw dla dzieci zdrowych jak i dla dzieci z niepełnosprawnością nie tylko ruchową , ale także intelektualną, z zaburzeniami sensoryczno- motorycznymi (o specjalnych potrzebach edukacyjnych- m.in. autyzm, zespół Aspergera, ADHD), poprzez doposażenie w elementy edukacyjne takie jak Małpi Gaj, tablica do rysowania, tablica kółko i krzyżyk-panel edukacyjny, stół aktywności zwierzątka ( pozwala na dopasowywanie kształtów, zwierzątek do siebie- puzzle) a których nie posiada żaden Plac Zabaw na terenie dzielnicy Cieplic i Jeleniej Góry. Wartość zadania: 21 985,65 zł.

Remont ul. Wolności wzdłuż budynków od ul. Wolności nr 307 do ul. Dwudziestolecia nr 3:
Przebudowa nawierzchni jezdni betonowej, chodnika i zatok parkingowych wraz z elementami drogi, tj. krawężnikami betonowymi, obrzeżami istniejącego odcinka ulicy Wolności w Jeleniej Górze na działkach nr 35/13 i 35/17 o łącznej powierzchni 1511,40 m2, z czego: - chodniki - 246,40 mkw. - droga - 893,30 mkw. - zatoki parkingowe - 371,70 mkw. Wartość zadania: 190 000 zł.

W sumie wnioski w rejonie 4. opiewają na kwotę 1 316 602,88 zł, a Miasto do dyspozycji daje jedynie 200 tys. zł. Na całą Jelenią Górę (4 rejony) jest to kwota 800 tys. zł, a więc 700 tys. zł mniej, niż w 2016 roku. Wniosków, które przeszły urzędniczą weryfikację jest w sumie 29.

Kolejna prezentacja już w najbliższy poniedziałek (13.02) w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 – godz. 17:00-19:00. Będą to wnioski z rejonu nr 1 i 3:
- Remont ulicy Wiłkomirskiego i parkingów wzdłuż budynków przy Wiłkomirskiego 1,3 oraz Kiepury 10,12 w Jeleniej Górze
- Bezpieczny przedszkolak
- Rowerowa Jelenia Góra
- Bulodrom Zabobrze - budowa czteropolowego boiska do gry w bule
- Doposażenie Psiego Parku Zabobrze: montaż oświetlenia
- Jeleniogórskie błonie
- Budowa pieszo - rowerowej ścieżki parkowej w centrum Osiedla Czarne
- Rozbudowa placu zabaw i modernizacja boiska do gry w piłkę nożną na skrzyżowaniu ul. Nowej z ul. Czarnoleską
- Siłownia zewnętrzna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group