Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6822
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “Wymyślonych podróży MO” w Teatrze Animacji

Środa, 10 czerwca 2015, 7:31
Aktualizacja: 9:15
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “Wymyślonych podróży MO” w Teatrze Animacji
Fot. Archiwum Teatru
Już w sobotę (13.06) Zdrojowy Teatr Animacji zaprezentuje nowy spektakl “Lekcja teatralna nr 4 – Wymyślone podróże MO” autorstwa Agaty Biziuk w reżyserii i opracowaniu muzycznym Przemysława Jaszczaka. To czwarta produkcja skierowana do dzieci w cyklu edukacji teatralnej “Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze”, w ramach którego powstają spektakle zdradzające tajniki teatru.

Jak zapowiadają twórcy, jest to zabawna historia o przyjaźni oraz nieuniknionym pożegnaniu. To także wędrówka przez różne epoki i estetyki teatralne.

Bohaterem jest zakompleksiony chłopiec, który cierpi z powodu zbyt dużych uszu i zbyt dużego nosa. W pewnym momencie pojawia się jego wyimaginowany przyjaciel, który ma podobny problem. W procesie dorastania chłopiec pozbywa się uprzedzeń i poczucia niższości wynikającego z “innego” wyglądu. Już jako Starszy Pan postanawia pożegnać się ze swoim wymyślonym przyjacielem, tak jak pożegnał się ze swoimi kompleksami.

Tylko co zrobić tym wymyślonym przyjacielem? Gdzie go umieścić, aby był szczęśliwy? Może odnajdzie się w przestrzeni teatru? Tylko, w której epoce? W której będzie mu najlepiej? W antycznym teatrze? Barokowym? A może w multimedialnej współczesności?

Przemysław Jaszczak jest absolwentem Wydziału Reżyserii Teatru Lalek PWST we Wrocławiu (2013). Wyreżyserował “Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena (2013) w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, “Calineczkę” Andersena (2013) w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, “Księgę dżungli” Rudyarda Kiplinga (2014) w Teatrze “Pinokio” w Łodzi oraz “Kopciuszka” (2014) i “Dziewczynkę z zapałkami” Magdy Żarneckiej (2015) w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Scenografię opracowała Zofia Lubińska. Występują: Katarzyna Morawska oraz Sławomir Mozolewski.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasta Jelenia Góra.

Uwaga: Dla Czytelników Jelonki.com mamy dwa podwójne zaproszenia na godzinę 14.00 – do odbioru w Teatrze na hasło: Jelonka.com po wcześniej rezerwacji w Dziale Promocji i Rezerwacji Imprez..

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group