Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3969
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “Szaleństwa we dwoje” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Środa, 30 września 2015, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 3 października 2015, 20:11
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “Szaleństwa we dwoje” w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Archiwum Teatru
W nadchodzącą sobotę (3.10) o godz. 19.00 na deskach Zdrojowego Teatru Animacji będzie miała miejsce premiera spektaklu “Szaleństwo we dwoje” Eugene'a Ionesco w reżyserii Tadeusza Rybickiego. Jest to najnowsza propozycja w sezonie 2015/2016 skierowana do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Eugene Ionesco jest jednym z najwybitniejszych dramaturgów. Należał do awangardy teatralnej lat 50., jako twórca Teatru Absurdu. W swoich dramatach protestował przeciw wszelkim schematom i kompromisom, a jego sztuki zaliczane są do kanonu dramaturgii współczesnej.

“Szaleństwo we dwoje” w przekładzie Jana Kotta to jednoaktówka. Przedstawienie zrealizowane w oparciu o dramat Eugene Ionesco opisuje bolesną i trudną codzienność pary będącej ze sobą w kilkunastoletnim, nieudanym związku. Życie codzienne wypełniają im kłótnie i banalne utarczki, nie potrafią, tkwiąc w zapiekłym konflikcie i absurdalnych kłótniach dostrzec, że wokół nich toczy się konflikt zbrojny a świat w którym żyją ulega degradacji i destrukcji. Zwyczajne sytuacje z codziennego życia przeradzają się niezauważalnie w niepokojący, pełen napięć i frustracji seans psychologiczny.

Ionesco posługując się czarnym humorem i groteską, w “Szaleństwie we dwoje” przedstawia osaczenie i samotność człowieka we współczesnym świecie. Wskazuje jak wielki wpływ na życie ludzkie ma polityka i media.

Widowisko wyreżyserował Tadeusz Rybicki, scenografię przygotował Stanisław Szumski, muzykę skomponował Mateusz Rybicki, zaś ruch sceniczny opracowała Anna Krych.

Występują: Dorota Korczycka-Bąblińska, Lidia Lisowicz, Sylwester Kuper, Rafał Ksiądzyna, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group