Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6176
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracownicy MZK nagrodzeni

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 czerwca 2014, 8:38
Aktualizacja: Czwartek, 26 czerwca 2014, 9:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Tytuły, statuetki oraz honorowe odznaki wręczono wczoraj (25.06) najlepszym pracownikom Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze podczas dorocznej uroczystości poprowadzonej przez członka zarządu Jerzego Wronę. Nagrody, również pieniężne, rozdali natomiast: członek rady nadzorczej Paweł Domagała i prezes Marek Woźniak, który od załogi otrzymał gołębia pokoju. Kto wyszedł z tej uroczystości z honorami i czym się zasłużył?

- Każdy potrzebuje zauważenia, docenienia czy uznania. To daje siłę, by dalej trwać w tej pracy – mówił Julian Mróz, kierowca pracujący w MZK od 21 lat. Wczoraj odebrał on „Złotą Odznakę Wzorowego Kierowcy MZK”. Uzupełni ona kolekcję jego odznaczeń, bo w domu ma już srebrną i brązową, które otrzymał w minionych latach. - Największą bolączką tej pracy jest wczesne wstawanie. Bywa, że trzeba wstać o trzeciej w nocy, ale cóż, był czas się przyzwyczaić – mówił z uśmiechem. - Ja zawsze chciałem być kierowcą – podkreśla. – Prawo jazdy zdobyłem kiedy miałem 16 lat. W wieku 24 lat miałem już uprawnienia na kategorie A, B, C i D. A autobus to jest to. To moja przestrzeń. Przed pracą w MZK też jeździłem autobusem, z wycieczkami po całej Polsce. Nie ma chyba miejsca w Polsce, gdzie bym nie był. W sumie jako kierowca pracuję już 43 lata. W tym roku idę na emeryturę – mówił.

Złote odznaki wzorowego kierowcy odebrali również: Ryszard Jagieła, Krzysztof Weiss i Zbigniew Molęda.

Wśród „srebrnych medalistów” – jak żartował prowadzący Jerzy Wrona – pojawili się: Stanisław Pakuła,
Piotr Ernastowicz i Piotr Bubin.

Pierwszy z nich za kierownicą autobusów MZK spędził 22 lata. – Zacząłem pracować i tak już zostało – mówił Stanisław Pakuła. – Bywało różnie. Najgorsze jest to wstawanie o trzej w nocy. No i pasażerowie czasami dają w kość. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. A czego bym sobie życzył? Zdrowia! Ono jest najważniejsze – dodał odznaczony kierowca.

14-letni straż w pracy kierowcy MZK ma Piotr Bubin. - Ja robię to co lubię mówił. - Zawsze chciałem być kierowcą, kształciłem się w tym kierunku. – Jak trafiłem do MZK? Wszedłem w wiek emerytalny i potrzebowałem solidnego zabezpieczenia. Wcześniej pracowałem w PKS-ie towarowym, który się rozpad. Do emerytury brakuje mi trzy lata… jak nic się nie zmieni – dodał żartobliwie kierowca.

Statuetki i nagrody pieniężne odebrali natomiast ludzie, których nie widać za kierownicą autobusów, ale od których zależy bezpieczeństwo pasażerów.

Złotą statuetkę „Wzorowy Pracownik Stacji Obsługi MZK w Jeleniej Górze” otrzymał Mirosław Bartosiewicz. Srebrną odebrał Ryszard Torba. – Czy zawsze chciałem naprawiać autobusy? Nie. Zawsze chciałem być pilotem – mówił pan Ryszard. - Niewielka różnica, ale jednak – żartował. – Mi zabrakło zdrowia do realizacji życiowych planów, ale w tej pracy trzeba się za to sporo nagłówkować. Urządzenia, mimo że nowoczesne, nie zawsze pokażą przyczynę awarii. To ciężka praca, bo to są duże autobusy i duże klucze, ale jak się już naprawi taki pojazd, to i jest z tego duża satysfakcja – dodał Ryszard Torba.

Brązowe statuetki „Wzorowy Pracownik Stacji Obsługi MZK w Jeleniej Górze” odebrali: Marek Szabłowski, Edward Gotowała i Antoni Barczykowski.

Nie zabrakło również honorowych tytułów „Zasłużonych Pracownik MZK w Jeleniej Górze”, które otrzymali: Violetta Kunów, Mirosław Czarnecki, Jerzy Smagur i Andrzej Salkiewicz.

Nie tylko załoga odebrała jednak nagrody. Prezent od pracowników otrzymał bowiem prezes MZK Marek Woźniak. – To jest gołąb pokoju od całej załogi – mówił pan Mieczysław, który wręczył drewnianego ptaka.
– Dziękuję, ale mam dylemat, bo nie wiem czy jestem jak ten gołąb czy mam być jak gołąb - żartował Marek Woźniak dziękując wszystkim pracownikom za ciężką ubiegłoroczną pracę oraz gratulując odznaczonym.

Uroczystość zakończył poczęstunek. Na uroczystości nie było prezydenta Jeleniej Góry ani przedstawiciela Urzędu czy Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~Mirek Z. 25-06-2014 9:19
Gratuluję wyróżnionym, odznaczonym, zasłużonym i życzę dalszych sukcesów w tej trudnej pracy. :)
~kierowca MZK 25-06-2014 9:37
Miło ,bardzo miło oby tych medali było więcej, może i ja dostane .....kiedyś, ale prawdę mówiąc jedzie komuną że szok, ale to dobrze niech młodsi kierowcy zobaczą jak było za dobrych czasów a nie jak teraz u prywaciarza
~18 sqandal 25-06-2014 9:48
.... miło jak kto pamięta o pracownikach firmy , teraz to już rzadkośc BRAVO M Z K
~adrian-pic 25-06-2014 9:55
Gratulacje panowie! Wiele osob/pasazerow nie zdaje sobie nawet sprawy jak ciezka jest wasza praca i jaka odpowiedzialnosc bierzecie na siebie, podczas codziennej jazdy.
~zołza 25-06-2014 10:19
ma być jak gołąb-s...ć na wszystkich "z góry" haha
HankaOdRumcajsa 25-06-2014 10:26
Gratulacje dla kierowców. A Domagała to nie ten od szkolnictwa?
~MMM 25-06-2014 10:28
To jest bardzo rozwojowa praca, wymagająca olbrzymiego wysiłku i logicznego myślenia...brawo MZK
~vgtre 25-06-2014 10:40
jak zwykle najwieksze nieroby nawet ten z komarna
~gościówa 25-06-2014 10:58
A kierowca ze zdjęcia nr 2 to za co został nagrodzony? Za to, że wozi ludzi jak przysłowiowe worki z ziemniakami? Poza tym jest nieuprzejmy i odnoszę wrażenie, że swoją pracę wykonuje "za karę". Kierowca na zdjęciu nr 28 - owszem - miły, uśmięchnięty, uprzejmy - ogromne gratulacje !!!
~tubi 25-06-2014 12:39
oni tylko do przodu potrafią jeździć :)
~aa 25-06-2014 13:05
Najgorsi są mlodzi kierowcy i taki jeden starszy co jezdzi 15. Ostatnio sta...l na srodku drogi i chcial wyrzucic z autobusu dziewczyny, bo za glosno gadala przez telefon. A rozmawiala normalnie, na pewno nie krzyczala. Albo takich dwoch mlodszych co prowadza jedna reka a druga pisza wiecznie smsy...
~juuulaa 25-06-2014 13:14
W zimie siedzą sobie jak paniska w koszulkach i grzeją na ful chyba sami sobie a biednym ludziom w kurtkach i płaszczach pot się leje po plecach i oddychać nie mają czym,ale co tam ludzie liczy się tylko kierowca(:
~juuulaa 25-06-2014 13:16
A trzeba przecież wysiąść i przeziębienie gotowe
~kierOFFca 25-06-2014 13:43
.. czyli że niby jak mamy jeździć..? np. od Jeleniej do Piechowic na wstecznym, tyłem..? Poza tym przodem mości panowie, idąc w tył cofasz się w rozwoju , hłe hłe... P.S. wykaż się zdrowiem, zrób wszystkie niezbędne upranienia i pokaż jak się jeździ, naucz nas "miszczu" !!!
~ 25-06-2014 14:27
może starsi mieszkańcy pamiętają przesympatycznego kontrolera biletów Pana Mazurkiewicza, była to postać zjawiskowa jak na tamte ciemne czasy, że warto człowieka w jakiś sposób upamiętnić
~Krzysiekk 25-06-2014 14:47
Brawa i gratulacje dla Juliana ( 2 ), i Piotra ( 39 ), oraz wszystkich docenionych.
~s. 25-06-2014 15:01
Tak patrząc na zdjęcia - sami starzy ludzie. Młodzi gdzie, w Irlandii ?
~ 25-06-2014 15:20
Czemu nie wręczyli Prezesowi worek kompresji, podposał RW.
~??? 25-06-2014 15:21
..... a JURUŚ ie dostał
~12 Cmentarz 25-06-2014 15:26
kilku twarzy tam nie widziałem ale ok szkoda że młodych kierowców nie było lub nie pokazali a tak inną drogą taki jeden taka pierdoła że się tak wyrażę to jezdzi z ogromnym opóżnieniem szkoda słów ten od 12 młody jest spoko ten od tescowego młody ale coś go nie widzę też spoko ci o 4 też spoko pozdrawiam
~rumcajs54 25-06-2014 15:49
1. Zamiast "rozdali" lepiej - "wręczyli". 2. "Nie tylko załoga odebrała jednak nagrody" - co to jest ? A tak po prawdzie głupio wyszło z tą nieobecnością, nieprawdaż ? Przecież jest jakiś dialog pt. ZK (Klaudiusz). I na koniec szanowni wyróżnieni i ich pryncypały: pamiętajcie o klimatyzacji, PUNKTUALNOŚCI i, że autobus to nie furmanka z kartoflami, jak już ktoś wspomniał.
~ 25-06-2014 17:56
A co z tych nagrod zostanie jako dodatek do emerytur kierowcow? FIGA! To na otarcie lez tutaj i na teraz. Krawaty nie maja bladego pojecia co to praca kierowcy, stres, odpowiedzialnosc i to wysoka, to skladniki tudu na jaki musza zdobywac sie kazdego dnia by wykonywac ten niewdzieczny zawod. Praca z ludzmi to najgorsza praca jaka ktos-w tym wypadku kierowcy, musza sie uporac by utrzymac nerwy na wodzy i przy tym dawac sie ponizac niektorej grupie "PANSTWA" pasazerow o wysokich niby aspiracjach i mniemaniu wyzszosci spolecznej. Trzeba byc psychologiem, opiekunem i kierowca by sprostac ludziom. Nikt kto nie pracuje w tej profesji nigdy nie zazna tej "sielanki" siedzenia i krecenia kolkiem, jak widzi to wiekszosc ludzi. Winszuje panom nagrod, ale zaslugujecie nawet na krzyze zaslugi.
~duzy 25-06-2014 18:07
Brawa dla p. Juliana wspanialy człowiek więcej takich ludzi w Jeleniej Gorze gratulacje
~ 25-06-2014 18:07
Do juuula. Pewnie jestes blondynka ! Autobus ma takie rozwiazanie ogrzewania. Nogi kierowcy i przednie szyby, reszta to uklad ogolno grzejacy przestrzen pasazerow. Ciemnotko, ten uklad dany na ful nawet nie rozmrozi szyb bocznych. Brak tak duzego zrodla ciepla w autobusach tego przeznaczenia. Kierowca musi miec komfort pracy, tak jak ty w biurze czy domu. Ty wysiadziesz po dwoch przystankach i wypuscisz otwartymi drzwiami ledwo co nagromadzone cieplo. Kierowca zostaje i to na dlugie godziny, kiedy ty grzejesz w domu swoje cztery litery badz w biurze i zamiast pracowac rajcujesz zreszta skrybow gdy nikt nie widzi, a petenci na korytarzu marzna. Wtedy wszystko gra? ZMIEN KOLOR WLOSOW NIM NAPISZESZ ZNOW TAKIE d...lIZMY.
~czerwiec 25-06-2014 18:07
A P G nie otrzymała?. A co się stało ?, Przecież jest Naj Naj Naj Naj Naj Naj . Tak mówi.
~ROS-PACZ 25-06-2014 18:09
A w sejmie właśnie wystąpiła niejaka M. Machałek-poseł nasz(niestety). Nie mówiąc o beznadziejnej merytoryce tego co mówiła, TA REPREZENTANTKA NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA nie potrafiła porządnie PRZECZYTAĆ tego co sama (?) napisała. Dukając swoje oskarżenia zacinała się co chwila, powtarzała po pół słówka, a akcenty rozpaczliwie przypominały występy przedszkolaków. Na tle wszystkich posłów wypadła skandalicznie. Wstyd mi że kojarzą ją z naszym miastem.
~ 25-06-2014 18:12
aa - w autobusie kultura nakazuje zaniechac pieprzenia przez telefon bo od tego wiekszosc dostaje spazmow. Wysiadz i nadawaj ile wlezie gdy nikt nie slyszy. Jeszcze troche to beda gadac podczas mszy czy pogrzebu. Kultura obowiazuje wszyskich. Kierowca powinien wylaczyc tej pustej osobie to go... wspolczesnego swiata. W cztery oczy mowi sie malo, a le przez telefon- TO JUZ MANIA i naiwnosc.
~Papa Smerf 25-06-2014 20:20
ROS-PACZ nie fanzol tylko wejdź w świat polityki i pokaż jaki z ciebie mistrz orator. Potem krytykuj ludzi:)
~MM 25-06-2014 20:24
Wszystkim Panom gratuluję i życzę ogromnej cierpliwości do pasażerów , którym nigdy się nie dogodzi :) Szczególne uznanie dla p.Juliana ze zdjęcia numer 2 który jest bardzo doświadczonym kierowcą ,uprzejmy , emanuje z niego tyle ciepła , że chce się z nim jechać do pracy :):)
~ 25-06-2014 20:38
tak tak bardzo fajnie się jeździ z panem Julianem (2)pasażerowie jak kartofle podskakują i obijają się tak jest wspaniale..........
~Pingwin z M. 25-06-2014 20:39
Chyba rodzina p.Juliana tylko tu zachwala. Zadufany buc lubiący robić na złość pasażerom (widząc starszą Panią lub kobietę z dzieckiem nie raczy otworzyć drzwi środkowych tylko zawzięcie czeka aż w/w wejdą przednimi drzwiami, a następnie z impetem rusza...i ziemniaki wysypane). Człowiek jak popatrzy na Jego skwaszoną minę to odechciewa mu się wszystkiego...szczególnie jak się jedzie z Nim do pracy.
~Termak 25-06-2014 21:03
Julian! Przestań już wypisywać sobie te pochwalne laurki.
~Dostawca 25-06-2014 21:29
Hej kalafior a ty bez zdjęcia hihi pozdrawiam
~ 25-06-2014 21:33
Ci, co na zdjęciach, to sami sympatyczni kierowcy. Co do prowadzenia, to myślę, że te nowe autobusy są bardziej czułe na hamowanie i ruszanie niż te stare, do których panowie się przyzwyczaili, jako że pracują bardzo długo i zaczynali na jelczach i sanach, a kontynuowali na berlietach (lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte), dlatego efekt jest taki, że pasażerowie jak worki kartofli czasem się czują. Mam nadzieję, że z czasem nauczą się ruszać i hamować autobus tak jak czynią to prowadząc prywatne samochody. Jako pasażer uważam, że nagrodzono zasłużonych kierowców, okazujących sympatię pasażerom.
~kefir 25-06-2014 23:32
"To ciężka praca, bo to są duże autobusy i duże klucze" - bardzo mądra, głęboka odpowiedź, idealnie oddająca trud i znój pracy pracownika firmy przewozowej. Pozdrowienia dla kierowcy-filozofa!
~iras 26-06-2014 8:16
Jestem zadowolony z MZK tylko jeden kierowca jest nieuprzejmy i chamski. Taki z brodą nr. 812 albo 802 zdaje się ?
~ 26-06-2014 8:25
gratulacje dla wszystkich wyruznonych i nagrodzonych nalezy wam sie
~boy 26-06-2014 8:42
Pewnie, brawa zawlaszcza dla pana ze zdjecia nr 51, pierwszy od lewej. Jedzie, nie gapi sie na droge, tylko na telefonik w reku. Raz przez cala droge tylko rzucal okiem na droge a tak to caly czas na telefon.
~letin 26-06-2014 9:13
" bardzo mądra, głęboka odpowiedź, idealnie oddająca trud i znój pracy pracownika firmy przewozowej. Pozdrowienia dla kierowcy-filozofa! "zamiast ironii postaw sie cwaniaku na ich miejscu i podzwigaj kola 100kilogramowe albo poprowadz autobus przy 40 stopniach w korku przez 20 lat
~odpowiedź 26-06-2014 9:41
do box3(176.114)- otrzymała już dawno i nie musi obwieszać ścian jak P Z. by się wszyscy DOWIEDZIELI, że coś dostała bo to tylko pic a mniemanie o sobie bardzo wielkie.
~adus/bidus 26-06-2014 22:19
Uuu lala no to teraz w pksie tour jg kazdy kierowca dostanie karty podarunkowe do nowej ,powstajacej galerii .a co dostana jeleniogorcy,kowarscy i z karpacza busiarze ,i taksiarze z busami ktorzy worza na czarno???to ze maja pozwolenie na uslygi nie oznacA ze oplacaja skladki.. masakra jakas i bileciki do kontroli ;)
~cieplik to j 26-06-2014 23:07
A gdzie jest Lucjan ?
~vg 26-06-2014 23:43
Kierowca co jedzie autobusem nr 14 nowym monitorowanym nie może się chyba nacieszyć mikrofonem komentarze co się dzieje w autobusie czy Parka z tyłu się przytula czy nie !Albo czy Panią wysadzić na przystanku która przyciskała przycisk STOP............
~do 09:13 27-06-2014 4:04
A od kiedy koło to jest klucz? Jeśli nawet nie rozumiesz co czytasz, to nic dziwnego, że dźwigasz 100-kilogramowe koła zamiast siedzieć na d... i popijać kawkę. Nie szczekaj robolu tylko do roboty !!
~!!!! 27-06-2014 23:12
Filozofie to pan umysłowy opanował ale na wykładzie z kultury wypowiedzi wyłączyła się chyba jedyna dostępna szara komórka
~ 28-06-2014 19:53
Wolę takich z wyłączoną jedną szarą komórką niż takich, co mają kupę zamiast mózgu.
~zgred 13-12-2016 9:07
Normalnie powinno być tak..... na str MZK powinni być wszyscy kierowcy z nr sł pod zdjęciem i wtedy powinno być głosowanie. Gdyby ktoś mądry sprawdził,po IP komputera to okazałoby się ze rodziny lub sami na siebie napisali pochwałę po to aby zabłysnąć w mediach i być super kierowca i zgarnąć nagrodę pieniężną
~zgred 13-12-2016 9:09
sorry stary jestem nie ten artykuł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group