Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4548
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownicy MZK nagrodzeni

Środa, 25 czerwca 2014, 8:38
Aktualizacja: Czwartek, 26 czerwca 2014, 9:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pracownicy MZK nagrodzeni
Fot. Angela
Tytuły, statuetki oraz honorowe odznaki wręczono wczoraj (25.06) najlepszym pracownikom Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze podczas dorocznej uroczystości poprowadzonej przez członka zarządu Jerzego Wronę. Nagrody, również pieniężne, rozdali natomiast: członek rady nadzorczej Paweł Domagała i prezes Marek Woźniak, który od załogi otrzymał gołębia pokoju. Kto wyszedł z tej uroczystości z honorami i czym się zasłużył?

- Każdy potrzebuje zauważenia, docenienia czy uznania. To daje siłę, by dalej trwać w tej pracy – mówił Julian Mróz, kierowca pracujący w MZK od 21 lat. Wczoraj odebrał on „Złotą Odznakę Wzorowego Kierowcy MZK”. Uzupełni ona kolekcję jego odznaczeń, bo w domu ma już srebrną i brązową, które otrzymał w minionych latach. - Największą bolączką tej pracy jest wczesne wstawanie. Bywa, że trzeba wstać o trzeciej w nocy, ale cóż, był czas się przyzwyczaić – mówił z uśmiechem. - Ja zawsze chciałem być kierowcą – podkreśla. – Prawo jazdy zdobyłem kiedy miałem 16 lat. W wieku 24 lat miałem już uprawnienia na kategorie A, B, C i D. A autobus to jest to. To moja przestrzeń. Przed pracą w MZK też jeździłem autobusem, z wycieczkami po całej Polsce. Nie ma chyba miejsca w Polsce, gdzie bym nie był. W sumie jako kierowca pracuję już 43 lata. W tym roku idę na emeryturę – mówił.

Złote odznaki wzorowego kierowcy odebrali również: Ryszard Jagieła, Krzysztof Weiss i Zbigniew Molęda.

Wśród „srebrnych medalistów” – jak żartował prowadzący Jerzy Wrona – pojawili się: Stanisław Pakuła,
Piotr Ernastowicz i Piotr Bubin.

Pierwszy z nich za kierownicą autobusów MZK spędził 22 lata. – Zacząłem pracować i tak już zostało – mówił Stanisław Pakuła. – Bywało różnie. Najgorsze jest to wstawanie o trzej w nocy. No i pasażerowie czasami dają w kość. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. A czego bym sobie życzył? Zdrowia! Ono jest najważniejsze – dodał odznaczony kierowca.

14-letni straż w pracy kierowcy MZK ma Piotr Bubin. - Ja robię to co lubię mówił. - Zawsze chciałem być kierowcą, kształciłem się w tym kierunku. – Jak trafiłem do MZK? Wszedłem w wiek emerytalny i potrzebowałem solidnego zabezpieczenia. Wcześniej pracowałem w PKS-ie towarowym, który się rozpad. Do emerytury brakuje mi trzy lata… jak nic się nie zmieni – dodał żartobliwie kierowca.

Statuetki i nagrody pieniężne odebrali natomiast ludzie, których nie widać za kierownicą autobusów, ale od których zależy bezpieczeństwo pasażerów.

Złotą statuetkę „Wzorowy Pracownik Stacji Obsługi MZK w Jeleniej Górze” otrzymał Mirosław Bartosiewicz. Srebrną odebrał Ryszard Torba. – Czy zawsze chciałem naprawiać autobusy? Nie. Zawsze chciałem być pilotem – mówił pan Ryszard. - Niewielka różnica, ale jednak – żartował. – Mi zabrakło zdrowia do realizacji życiowych planów, ale w tej pracy trzeba się za to sporo nagłówkować. Urządzenia, mimo że nowoczesne, nie zawsze pokażą przyczynę awarii. To ciężka praca, bo to są duże autobusy i duże klucze, ale jak się już naprawi taki pojazd, to i jest z tego duża satysfakcja – dodał Ryszard Torba.

Brązowe statuetki „Wzorowy Pracownik Stacji Obsługi MZK w Jeleniej Górze” odebrali: Marek Szabłowski, Edward Gotowała i Antoni Barczykowski.

Nie zabrakło również honorowych tytułów „Zasłużonych Pracownik MZK w Jeleniej Górze”, które otrzymali: Violetta Kunów, Mirosław Czarnecki, Jerzy Smagur i Andrzej Salkiewicz.

Nie tylko załoga odebrała jednak nagrody. Prezent od pracowników otrzymał bowiem prezes MZK Marek Woźniak. – To jest gołąb pokoju od całej załogi – mówił pan Mieczysław, który wręczył drewnianego ptaka.
– Dziękuję, ale mam dylemat, bo nie wiem czy jestem jak ten gołąb czy mam być jak gołąb - żartował Marek Woźniak dziękując wszystkim pracownikom za ciężką ubiegłoroczną pracę oraz gratulując odznaczonym.

Uroczystość zakończył poczęstunek. Na uroczystości nie było prezydenta Jeleniej Góry ani przedstawiciela Urzędu czy Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group