Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5690
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracowity tydzień Straży Miejskiej

Poniedziałek, 21 stycznia 2013, 12:04
Aktualizacja: 12:11
Autor: SM
W minionym tygodniu (14–20.01) strażnicy miejscy podjęli 270 interwencji w tym ponad 150 ze zgłoszeń od mieszkańców. – Najczęściej interwencje dotyczyły nieprawidłowego parkowania, interwencji podejmowanych wobec osób bezdomnych, zakłócania porządku i spokoju, nieodśnieżonych chodników i nawisów śnieżnych oraz niszczenia i kradzieży mienia – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Najczęściej dochodziło do blokowania wjazdów i wyjazdów, parkowania na kopertach dla osób niepełnosprawnych i na trawnikach oraz niestosowanie się do znaków drogowych.

Do osób bezdomnych strażnicy udawali się 12 razy.

- Część z tych osób odmawiała udzielenia sobie pomocy. Osoby nietrzeźwe, których zachowanie i stan zagrażał ich zdrowiu i życiu odwiezione zostały na tzw. policyjny "dołek" (4 osoby). Trzy osoby, w tym jedna z zanikami pamięci, zostały przekazane pod opiekę rodziny – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Patrole strażników interweniowały również w sprawie braku oznakowania dróg (2 razy), wypuszczania psów luzem i psów bezdomnych (6 razy), spalania śmieci (2 razy), zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych (2 razy), natarczywego żebrania (2 razy), zgłoszeń MZK o osobach nietrzeźwych zakłócających porządek (3 razy).

Pozostałe interwencje dotyczyły zakłócania porządku i spokoju, nieodśnieżonych chodników i nawisów śnieżnych oraz niszczenia i kradzieży mienia. Dodatkowo kilkanaście spraw porządkowych przekazano do realizacji zarządcom nieruchomości i terenów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group