Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6545
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracowite miesiące Zarządu Powiatu

Wiadomości: Powiat
Piątek, 24 stycznia 2020, 10:05
Aktualizacja: Niedziela, 26 stycznia 2020, 8:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Podsumowaniu trzynastu miesięcy działania obecnego Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego poświęcona była konferencja prasowa, która odbyła się wczoraj (23.01) w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Przypomnijmy. Po ostatnich wyborach samorządowych w Radzie Powiatu Jeleniogórskiego zawiązała się koalicja, w skład której weszły Prawo i Sprawiedliwość, Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. W wyniku porozumienia radni z tym ugrupowań wyłonili ze swojego grona Zarząd Powiatu w składzie: starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, wicestarosta Jarosław Kotliński i członek zarządu Artur Smolarek. Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu powierzono Eugeniuszowi Kleście.

Podczas wczorajszej konferencji poza członkami zarządu i przewodniczącym Rady Powiatu obecny był przedstawiciel PSL, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Supierz.

W naszym mniemaniu, w poprzednim okresie Powiat Jeleniogórski nie był zarządzany, ale administrowany – mówi przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta. - Po ostatnich wyborach zawiązała się koalicja. Już na początku kadencji zgłosiliśmy trzy zadania, które są bardzo istotne z punktu widzenia mieszkańców powiatu. To opieka społeczna, która według nas była zaniedbana. Drugi temat to poprawa standardu dróg powiatowych, poprzez racjonalne remonty i odbudowę oraz bieżące utrzymanie. To niestety zawsze szwankowało. Drogi były zbyt późno ośnieżane, pozarastane i to rzucało się w oczy wszystkim, którzy przyjeżdżali w ten teren. Trzecie zadanie to poprawa jakości i sprawności funkcjonowania administracji powiatowej. Uważaliśmy, że tą administrację należy uspokoić, bo była ona rozchwiana przez różne zawirowania polityczne. To sprawiało, że praca nie dawała efektów dla mieszkańców. Realizacji tych zadań poświęciliśmy te ostatnie trzynaście miesięcy. W tym okresie postaraliśmy się o dobre kontakty z parlamentarzystami i strukturami rządowymi. Zmieniliśmy też relacje z samorządami gminnymi i samorządem wojewódzkim. Otworzyliśmy się na współpracę z innymi pomiotami, które funkcjonują na naszym terenie m.in. Lasami Państwowymi czy Karkonoskim Parkiem Narodowym - informuje przewodniczący.

O konkretnych osiągnięciach samorządu powiatowego mówił starosta Krzysztof Wiśniewski. Szczegółowo omawiał najważniejsze inwestycje powiatowe, na czele z gruntownymi przebudowami dróg powiatowych: Mysłakowice – Miłków, Janowice Wielkie – Radomierz i Strużnica – Gruszków. Nie zapomniał również o pracach jakie wykonano w polegających powiatowi domach Pomocy Społecznej. W 2019 roku zakończyła się termomodernizacja, połączona ze zmianą sposobu ogrzewania w DPS „Junior”. Pensjonariusze DPS – ów w Kowarach i Janowicach Wielkich doczekali się montażu wind. W DPS w Sosnówce wyremontowano część pomieszczeń.

Te trzynaście miesięcy to był dobry czas, dobrze przepracowany - mówi starosta Krzysztof Wiśniwski. - Inwestycje wykonane za ponad 31 milionów złotych, z czego ze źródeł zewnętrznych pozyskano 26 milionów złotych. - Zrealizowaliśmy dwa potężne zadania drogowe, czyli remonty dróg Janowice Wielkie – Radomierz i Strużnica – Gruszków. Oczywiście pamiętając o innych zadaniach wynikających z ustawy o samorządzie powiatowym w dziedzinie oświaty i pomocy społecznej. Skierowaliśmy też duży strumień pieniędzy, aby doposażyć nasze domy pomocy społecznej, tak aby warunki pobytu ich mieszkańców były jak najlepsze. Ten dobry wynik to efekt pracy nas wszystkich. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego, pracownikom naszych jednostek organizacyjnych, a także Radzie Powiatu, bo jest w niej zgoda i czujemy wsparcie na co dzień. Zgoda buduje i są tego przykłady - podkreśla starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 24-01-2020 14:09
Rzeczywiście najlepiej im poszło odśnieżanie. Grama śniegu na drogach nie zostawili
~ 24-01-2020 14:10
Co wy urzędasy wiecie o pracy i pracowitości? I powiedźcie proszę dlaczego, skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
~ 24-01-2020 15:56
campingowy nr 142 a kiedy wyremontujesz most nad Łomnicą, którym codziennie jedziesz do pracy, co się wali?
użytkownik facebook 24-01-2020 16:30
12Miesięcy kombinowali aż wymyślili "Powiat Karkonoski" 😭😭😭
użytkownik facebook 26-01-2020 16:51
Ryszard Bilski 31 mln zł zainwestowano w 2019 na terenie powiatu, z tego 26 mln pozyskano.
użytkownik facebook 26-01-2020 17:43
Ryszard Bilski marketingowo strzał w 10 bo turyści przyjeżdzają w Karkonosze a nie do Jeleniej Góry a poza tym sama Jelenia Gora się promuje „w Karkonoszach” wiec trochę się Pan nie wstrzelił
użytkownik facebook 26-01-2020 20:37
Pomyśleliście ile będzie kosztować zmiana nazwy ??? te pieniądze można wydać choćby na rewitalizację linii kolejowej do Karpacza albo Lwówka lub na dofinansowanie Karkonoskiej Grupy GOPR !!!
~Bezdomny 24-01-2020 19:10
Napracowali się bidaczyska.
~pic 24-01-2020 21:22
a po tak pracowitym roku należy sie premia i nagrody
~pas 25-01-2020 8:09
Wczasy na Hawajach na koszt powiatu......
~pff 26-01-2020 7:25
Patrząc przez pryzmat powiatu jeleniogórskiego zastanawiam się nad celowością tamtej reformy administracyjnej likwidującej 49 województw i tworzącej powiaty. Przeciez ten pożal się dobry Boże twór w Jeleniej Górze to nieporozumienie. Miasto i gminy, wojewodztwo- lepiej, gorzej, ale coś działają. Powiat nic. Nawet o swoje drogi nie potrafią zadbać, śniegu nie ma, ale wilgoć i mróz robią swoje, mieszkańcy musieli wykształcić umiejętność jazdy po lodzie dzieki zapracowanym, aż oczy bolą patrzeć wladzom powiatu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group