Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 9828
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracowite dwa lata IKS–u Jelenia Góra

Sobota, 18 maja 2013, 0:13
Aktualizacja: 0:15
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Pracowite dwa lata IKS–u Jelenia Góra
Fot. archiwum
Integracyjny Klub Sportowy "Jelenia Góra" w styczniu 2013 roku obchodził drugą rocznicę istnienia, zaś w kwietniu drugą rocznicę obchodziła sekcja młodzieżowa dziewcząt. Ten młody klub skupia ludzi, którzy traktują siatkówkę nie tylko jako odskocznię od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim jako pasję.

IKS Jelenia Góra jest najaktywniejszym siatkarskim klubem naszego regionu. Podczas tych dwóch lat swojej działalności, IKS z Jerzym Sarną jako prezesem zorganizował wiele imprez sportowych, kończących się sukcesami sportowymi, a także organizacyjnymi. Siatkarska Majówka czy Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski są imprezami, które corocznie zbierają coraz większą ilość uczestników i podczas dwóch dni zawodów, skupiając na boiskach ponad 100 osób. Ale to nie jedyne cykliczne turnieje, które są organizowane przez IKS. Imprezy takie jak Puchar Jeleniej Góry czy Młodzieżowa Liga Siatkówki (której druga edycja właśnie jest rozgrywana) pozwalają jeleniogórskiej młodzieży aktywnie spędzić czas, jednocześnie ucząc organizacji czasu, zdrowego i aktywnego trybu życia i dając okazję do integracji oraz zawierania nowych przyjaźni.

W najbliższym czasie, tj. do końca roku szkolnego oprócz rozgrywanej obecnie MLS, miłośników siatkówki czeka jeszcze II Turniej Mistrzostw Jeleniej Góry w Siatkarskich Dwójkach oraz wyjazd Jeleniej Góry na turniej do Brzegu Dolnego, na który IKS został zaproszony po Siatkarskiej Majówce.

- Obecnie klub zajmuje się organizacją imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, a także starszych mieszkańców naszego miasta. Oprócz tego prowadzone są zajęcia siatkarskie dla dziewcząt i chłopców. Aktualnie sekcja juniorska dziewcząt przygotowuje się do udziału w rozgrywkach III-ligi kobiet. Gra w polu i obrona funkcjonują na przyzwoitym poziomie, w tej chwili dziewczyny pracują głównie nad wzmocnieniem ataku i serwisu, a także dynamiką oraz poprawieniem komunikacji. III-liga jest dla nas ważnym wydarzeniem, dlatego dziewczyny wkładają w treningi całą swoją energię. Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie sukcesu klub nawiązał współpracę z trenerem od przygotowania fizycznego, współpracującym także z zespołem I-ligowym Cuprum Mundo Lubin. W ramach przygotowań klub planuje wyjechać na obóz sportowy, odbywający się w dniach 24-31 sierpnia, do udziału w którym zapraszamy dziewczęta i chłopców z Jeleniej Góry.

Co więcej podczas udziału w rozgrywkach III-ligi, planujemy rozszerzyć naszą działalność o sekcję młodziczek, dlatego już dzisiaj zachęcamy dziewczynki z ostatnich klas szkoły podstawowej do udziału w naszych treningach, we wrześniu rozpoczniemy kampanię zachęcającą uczennice jeleniogórskich szkół podstawowych do trenowania siatkówki, a także współpracę z nauczycielami wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach – mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u.

- Nasz klub pragnie rozszerzać zainteresowanie siatkówką wśród młodych ludzi - wyznaje Karolina Majewska, sekretarz IKS-u Jelenia Góra i dodaje - Chcemy aby odnaleźli oni pasję w swoim życiu, prowadzili aktywny i zdrowy tryb życia, aby uczyli się organizacji czasu, wytrwałości i cierpliwości. Sport jest idealnym do tego środkiem. A ponad wszystko, z IKS-em tworzymy wielką, wspaniałą, wspierającą się wzajemnie grupę. Zapraszamy na treningi wszystkich, którzy chcą stać się częścią drużyny i spełnić swoje marzenia o grze w siatkówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1770
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group