Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6451
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracowite dwa lata IKS–u Jelenia Góra

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 maja 2013, 0:13
Aktualizacja: 0:15
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Integracyjny Klub Sportowy "Jelenia Góra" w styczniu 2013 roku obchodził drugą rocznicę istnienia, zaś w kwietniu drugą rocznicę obchodziła sekcja młodzieżowa dziewcząt. Ten młody klub skupia ludzi, którzy traktują siatkówkę nie tylko jako odskocznię od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim jako pasję.

IKS Jelenia Góra jest najaktywniejszym siatkarskim klubem naszego regionu. Podczas tych dwóch lat swojej działalności, IKS z Jerzym Sarną jako prezesem zorganizował wiele imprez sportowych, kończących się sukcesami sportowymi, a także organizacyjnymi. Siatkarska Majówka czy Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski są imprezami, które corocznie zbierają coraz większą ilość uczestników i podczas dwóch dni zawodów, skupiając na boiskach ponad 100 osób. Ale to nie jedyne cykliczne turnieje, które są organizowane przez IKS. Imprezy takie jak Puchar Jeleniej Góry czy Młodzieżowa Liga Siatkówki (której druga edycja właśnie jest rozgrywana) pozwalają jeleniogórskiej młodzieży aktywnie spędzić czas, jednocześnie ucząc organizacji czasu, zdrowego i aktywnego trybu życia i dając okazję do integracji oraz zawierania nowych przyjaźni.

W najbliższym czasie, tj. do końca roku szkolnego oprócz rozgrywanej obecnie MLS, miłośników siatkówki czeka jeszcze II Turniej Mistrzostw Jeleniej Góry w Siatkarskich Dwójkach oraz wyjazd Jeleniej Góry na turniej do Brzegu Dolnego, na który IKS został zaproszony po Siatkarskiej Majówce.

- Obecnie klub zajmuje się organizacją imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, a także starszych mieszkańców naszego miasta. Oprócz tego prowadzone są zajęcia siatkarskie dla dziewcząt i chłopców. Aktualnie sekcja juniorska dziewcząt przygotowuje się do udziału w rozgrywkach III-ligi kobiet. Gra w polu i obrona funkcjonują na przyzwoitym poziomie, w tej chwili dziewczyny pracują głównie nad wzmocnieniem ataku i serwisu, a także dynamiką oraz poprawieniem komunikacji. III-liga jest dla nas ważnym wydarzeniem, dlatego dziewczyny wkładają w treningi całą swoją energię. Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie sukcesu klub nawiązał współpracę z trenerem od przygotowania fizycznego, współpracującym także z zespołem I-ligowym Cuprum Mundo Lubin. W ramach przygotowań klub planuje wyjechać na obóz sportowy, odbywający się w dniach 24-31 sierpnia, do udziału w którym zapraszamy dziewczęta i chłopców z Jeleniej Góry.

Co więcej podczas udziału w rozgrywkach III-ligi, planujemy rozszerzyć naszą działalność o sekcję młodziczek, dlatego już dzisiaj zachęcamy dziewczynki z ostatnich klas szkoły podstawowej do udziału w naszych treningach, we wrześniu rozpoczniemy kampanię zachęcającą uczennice jeleniogórskich szkół podstawowych do trenowania siatkówki, a także współpracę z nauczycielami wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach – mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u.

- Nasz klub pragnie rozszerzać zainteresowanie siatkówką wśród młodych ludzi - wyznaje Karolina Majewska, sekretarz IKS-u Jelenia Góra i dodaje - Chcemy aby odnaleźli oni pasję w swoim życiu, prowadzili aktywny i zdrowy tryb życia, aby uczyli się organizacji czasu, wytrwałości i cierpliwości. Sport jest idealnym do tego środkiem. A ponad wszystko, z IKS-em tworzymy wielką, wspaniałą, wspierającą się wzajemnie grupę. Zapraszamy na treningi wszystkich, którzy chcą stać się częścią drużyny i spełnić swoje marzenia o grze w siatkówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ehh 18-05-2013 10:55
i tak za jakiś czas wszystko piorun trafi :) tak jak było dawno temu z uks-em :)
~kibic 18-05-2013 19:57
Powiedział co wiedział największy krzykacz UKS-u. O co ta afera skoro UKS dalej istnieje. - p. ehh możesz ten fakt sprawdzić w urzędzie miasta. A to że nie prowadzi żadnych zajęć i działań to możesz mieć żal tylko do siebie i obecnego prezesa i zarządu.
~Frog 18-05-2013 21:15
Taki komentarz jak "ehh" może napisać tylko ktoś, to nie zna IKS-u. To jest grupa naprawdę bliskich sobie osób, które chcą razem coś stworzyć i robią to nieustannie od ponad 2 lat :) pozdrawiam :))
~Budzik 20-05-2013 11:02
I będą robić jeszcze bardzooo długo, bo znaczy to dla nich ogromnie wiele. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group