• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 21:40
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7482
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pracowita pauza piłkarek ręcznych KS Finepharm Carlos

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 listopada 2007, 19:56
Aktualizacja: 19:58
Autor: Łukasz Stawski
Prawie dwa miesiące będzie trwała przerwa w rozgrywkach ekstraklasy piłkerek ręcznych spowodowana występ reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Okres ten jeleniogórskie szczypiornistki wykorzystają na intensywne treningi oraz występy w turniejach oraz meczach sparingowych.

Podopieczne trenera Zdzisława Wąsa do niedzieli 18 listopada trenują na własnym obiekcie. Następnie udadzą się do nadmorskiej Pogorzelicy, gdzie będą przebywać na dziesięciodniowym zgrupowaniu. W jego trakcie nasze zawodniczki będą pracować nad cechami motorycznymi oraz siłą. Na obozie jeleniogórzanki nie będą miały praktycznie zajęć z piłkami, na nie przyjdzie czas po powrocie do Jeleniej Góry. W grupie, która będzie szlifować formę nad Bałtykiem zabraknie Moniki Maliczkiewicz, Marty Dąbrowskiej i Agnieszki Koceli, które zostały powołane do Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Puchar Śląska w Dzierżoniowie.

Po powrocie z obozu jeleniogórzanki zagrają w bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym, który w dniach 7 – 9 zostanie rozegrany w hali przy ul. Złotniczej. W imprezie wystartuje osiem drużyn i oprócz gospodyń jest już potwierdzony udział w imprezie Slavii Praga, niemieckiego Oldenburga, Galiczanki Lwów, AZS AWFiS Gdańsk i Zagłębia Lubin. Tydzień później Finepharm będzie gościł na silnie obsadzonym turnieju w Lubinie.

W planach przygotowań do drugiej części sezonu jest także rozegranie kilku spotkań sparingowych oraz dalsze treningi w hali przy ul. Złotniczej. Na ligowe parkiety jeleniogórzanki powrócą 5 stycznia, wyjazdowym pojedynkiem z AZS AWFiS Gdańsk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~AWF Wrocław :D 17-11-2007 0:11
"...W jego trakcie nasze zawodniczki będą pracować nad cechami motorycznymi oraz siłą..." nie istnieje takie pojęcie jak cecha motoryczna. Będą pracować nad zdolnościami motorycznymi które dzielimy na kondycyjne ( siła, szybkośc, wytrzymałość ) oraz koordynajcyjne ( zdolność łączenia ruchów, różnicowania ruchów, poczucia równowagi, orientacji, rytmizacji, szybkiej reakcji, dostosowania ruchowego )
no name JG 17-11-2007 9:14
Zgadzam się z przed mówcą, dodał bym także że detrminizm polatywny w aspekcie środków retrospektywnych nie incytybuje się w kategorii absurdu. Reasumując, wstyd Jelonka.pl!
~bobi 17-11-2007 11:39
hihihihi - no widać, że swoi mieli antropomotorykę;-) pozdrawiam
~bobi 17-11-2007 14:38
do AWF Wrocław:D - ej, troszkę też nie czaję Twojego podziału zdolności i na kim były wzorowane. Bo jeśli na Raczku, to zapomniałeś/łaś o tym, że zdolności szybkościowe zaliczane są do 3 dziedziny - Kompleksowych, w których skład oprócz szybkości wchodzi jeszcze zwinność. Natomiast myślę, że raczej po części bazowałeś na strukturze motoryczności pana Szopy:-) Aha. I jeśli chodzi jeszcze o te cechy, to może autor miał na myśli cechy ruchu...no nie wiadomo. Ale cieszę się, że ktoś zwrócił uwagę na tą pomyłkę:-)
mlody kibic 18-11-2007 14:06
a I liga znowu wygrywa gratulacje,
~wow 18-11-2007 21:18
Co to jest??? Forum nawiedzonych naukowców? do Pana "no name" - "przedmówcą" pisze się razem, tak samo "dodałbym". Trzeba język polski znać, żeby się wymądrzać. A fakt, że autor artykułu z tymi "cechami motorycznymi" nieźle się zapędził...:)
~Andrzej Chruściel 7-12-2007 7:56
Szanowny Pan Remigiusz Jeż, NZOZ Chirurgia-Cieplice - proszę o kontakt w sprawie podpisania umowy o opiece lekarskiej nad zawodniczkami. Andrzej Chruściel NZOZ Chirurgia- Cieplice 58-560 Jelenia Góra ul. Piotra Ściegiennego 6 tek 075/75 50 566

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group