Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7248
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pracowicie w akcji i na ćwiczeniach

Sobota, 1 maja 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: KAM
Mija pracowity tydzień dla strażaków z Wlenia. Tylko w czasie jednego dnia interweniowali w dwóch wypadkach drogowych. Nie zabrakło też ćwiczeń z użyciem specjalistycznego sprzętu.

W miniony poniedziałek strażacy otrzymali zgłoszenie, że w Bystrzycy zapalił się samochodu marki Volkswagen Polo. Niestety pożar rozprzestrzeniał się tak szybko, że samochód mimo szybkiej interwencji Ochotniczej Straży Pożarnej we Wleniu spłonął doszczętnie. Obecnie policjanci z Lwówka Śląskiego ustalają dokładne przyczyny pożaru.

Kiedy strażacy z Wlenia wyjechali do pożaru samochodu, otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Kościuszki we Wleniu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierowca BMW uderzył w tył samochodu marki Opel Corsa. Kierowca BMW najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w samochód jadący z naprzeciwka. Opel Corsa został poważnie uszkodzony i niezbędna była interwencja strażaków. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W środę strażacy z Wlenia brali udział w ćwiczeniach, które miały podnieść ich kwalifikacje. Ochotnicy zostali wezwani do pozorowanego wypadku gdzie za pomocą specjalistycznego sprzętu do rozcinania metalu podciągali swoje umiejętności. Ćwiczenia trwały blisko dwie godziny.

Strażacy z Wlenia mogli brać udział w ćwiczeniach i podnosić swoje kwalifikacje dzięki temu, że należą do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, do którego mogą należeć tylko najlepsze jednostki ochotników. Warunki, jakie trzeba spełniać to przede wszystkim wyszkolona załoga i dobry sprzęt, który wykorzystywany jest do ratownictwa.

Strażacy z Wlenia ćwiczą także od kilku tygodni swoje umiejętności szykując się do zawodów strażackich, które odbędą się 29 maja. Zawody już teraz okrzyknięte zostały mianem międzynarodowych, ponieważ oprócz drużyn z Wlenia, Lubomierza nie zabraknie strażaków z Czech i Niemiec.

Najbliższy trening chętnych do rywalizacji odbędzie się już 4 maja o godzinie 17 we Wleniu, obowiązkowa zbiórka o tej samej godzinie przed remizą strażacką.

Ochotnicza Straż Pożarna we Wleniu to mała jednostka, gdzie służą tylko chętni. Młodzi ludzie często garną się do charytatywnej pracy, która jest dla nich sposobem na życie. Wiele lat doświadczenia sprawiły, że ochotnicy z Wlenia są jedną z najlepszych jednostek straży pożarnej w powiecie lwóweckim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group