Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2656
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracodawco, szukasz pracownika?

Piątek, 12 stycznia 2018, 9:46
Autor: MBP
Jelenia Góra: Pracodawco, szukasz pracownika?
Fot. MBP
Skontaktuj się z Młodzieżowym Biurem Pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze. Młodzież, która zgłasza się do mbp to osoby zazwyczaj uczące się w wieku 16–25 lat. Nie szukają oni pracy na pełen etat, ale chcą zarobić na swoje wydatki.

W okresie wolnym od nauki (weekendy, ferie, wakacje) osób szukających pracy jest bardzo dużo, zwłaszcza osób niepełnoletnich, ale to osoby zaangażowane, które są pełne zapału. Warto pomyśleć o zatrudnieniu takiej młodzieży.

W przypadku zatrudniania osób uczących się (niepełnoletnich) pracodawca powinien uwzględniać fakt, że młodociany musi wypełniać obowiązek szkolny. By tak się stało, jego tygodniowy wymiar czasu pracy w okresie odbywania zajęć szkolnych nie może przekraczać 12 godzin. Natomiast dobowy wymiar czasu pracy młodocianego w dniu uczestniczenia w zajęciach szkolnych nie może przekraczać 2 godzin.

Uwaga, jednak gdy praca przypada w ferie szkolne, wówczas wymiar czasu pracy młodocianego nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu. Pracodawca musi też posiadać pisemną zgodę opiekuna pranego młodocianego.

A jeśli młodociany jest zatrudniony w celu przygotowania zawodowego? Wówczas nie może pracować dłużej niż 8 godzin na dobę, a jeśli nie ma jeszcze 16 lat - niż 6 godzin na dobę. Jeśli dobowy wymiar czasu pracy młodocianego jest dłuższy niż 4,5 godziny, to pracodawca ma obowiązek wprowadzić przerwę w pracy trwającą nieprzerwanie 30 minut.

Kontakt: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży ul. Wiejskiej 29, Jelenia Góra, tel. 75 64 577 37, mbp.jelenigora@ohp.pl - od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group