Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6688
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Praca strażaków oczami najmłodszych

Piątek, 23 marca 2012, 8:28
Aktualizacja: 9:01
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Praca strażaków oczami najmłodszych
Fot. Agrafka
Wczoraj w cieplickiej remizie strażackiej rozdano nagrody 30 laureatom Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży „Jak dzieci i młodzież widzą pracę straży pożarnej – gaszenie, ratowanie, ochrona”, który organizowany jest co roku przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Związek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nagrody zostały wręczone w ramach etapu powiatowego i wojewódzkiego. Pierwsze miejsce konkursu powiatowego w grupie przedszkolnej zajęła Wiktoria Krawiec z Sosnówki, w grupie podstawówek w klasach I-III Natalia Gazdowicz z SP w Sosnówce, a w klasach IV-VI Jakub Kosiński z Janowic Wielkich. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Rozum z Jeżowa Sudeckiego, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najpiękniejszą pracę stworzyła Angela Pawłowska.

- Nadesłano łącznie 233 prac z 29 szkół i przedszkoli, co świadczy o dużym zainteresowaniu, z czego bardzo się cieszymy. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, malowane farbami, wyklejane plasteliną, zapałkami, bibułką, także dzieci i młodzież wykazała się dużą oryginalnością w ujęciu tematu zapobiegania pożarom. Część z prac przez nas wybranych została przesłana do Wrocławia, gdzie także autorzy zdobyli za niektóre wysokie miejsca i nagrody – powiedział Wojciech Gral, prezes zarządu Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej.
Nie zabrakło ekspozycji wozów strażackich, które bardzo interesowały dzieci, i słodkiego poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group