Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5512
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Praca strażaków oczami najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 marca 2012, 8:28
Aktualizacja: 9:01
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w cieplickiej remizie strażackiej rozdano nagrody 30 laureatom Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży „Jak dzieci i młodzież widzą pracę straży pożarnej – gaszenie, ratowanie, ochrona”, który organizowany jest co roku przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Związek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nagrody zostały wręczone w ramach etapu powiatowego i wojewódzkiego. Pierwsze miejsce konkursu powiatowego w grupie przedszkolnej zajęła Wiktoria Krawiec z Sosnówki, w grupie podstawówek w klasach I-III Natalia Gazdowicz z SP w Sosnówce, a w klasach IV-VI Jakub Kosiński z Janowic Wielkich. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Rozum z Jeżowa Sudeckiego, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najpiękniejszą pracę stworzyła Angela Pawłowska.

- Nadesłano łącznie 233 prac z 29 szkół i przedszkoli, co świadczy o dużym zainteresowaniu, z czego bardzo się cieszymy. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, malowane farbami, wyklejane plasteliną, zapałkami, bibułką, także dzieci i młodzież wykazała się dużą oryginalnością w ujęciu tematu zapobiegania pożarom. Część z prac przez nas wybranych została przesłana do Wrocławia, gdzie także autorzy zdobyli za niektóre wysokie miejsca i nagrody – powiedział Wojciech Gral, prezes zarządu Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej.
Nie zabrakło ekspozycji wozów strażackich, które bardzo interesowały dzieci, i słodkiego poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 23-03-2012 14:14
~Piękne zdjęcia ! .. dzieci podziękowały słowem i uśmiechem !~ WIERZĘ ! ..że chłopiec lub dziewczynka będą w przyszłosci Strażakami !
~strażak 23-04-2017 18:33
Podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. Moje życie tak się potoczyło, że udało się. Obecnie pracuję od 10 lat. Kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900zł, bo taka była stawka. Obecnie zarabiam 2500zł na rękę, czy to dużo? Dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę i jeszcze kilka innych). Biorąc pod uwagę, że od kilku lat ja i moi koledzy z jednostki nie mamy możliwości awansu oraz jakiejkolwiek podwyżki (poza tą wielką 200zł od Ministra Błaszczaka), ponieważ ciągle słyszymy, że stanowiska i grupy są zablokowane

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group