Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7813
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożyczka na wymianę wind

Sobota, 18 grudnia 2021, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pożyczka na wymianę wind
Fot. Przemek Kaczałko
W siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego podpisano umowę o pożyczkę dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, dzięki której szpital wymieni dwie windy.

W ramach Funduszu Dostępności jeleniogórski szpital otrzymał pożyczkę w wysokości 750 tys. zł, z możliwością umorzenia 285 tys. zł.

To niezwykle korzystane warunki. Chodzi o likwidację barier, dostępność dla osób niepełnosprawnych i innych użytkowników - powiedział Cezary Przybylski, marszałek dolnośląski.
Cieszymy się, że kolejne dwie windy zostaną zrealizowane. Samorząd województwa dofinansował już wcześniej dwie windy, więc proces wymiany wind będzie w przyszłym roku zakończony - zaznaczył Marek Obrębalski, szef Rady Społecznej przy WCSKJ, który dodał, że w mijającym roku UMWD sfinansował także zakup systemu neuronawigacji. - W nadchodzącym roku sfinansujemy także powstanie zakładu patomorfologii, a także rozpoczniemy pracę nad adaptacją obiektu na Wysokiej Łące na transgraniczne centrum rehabilitacji pocovidowej - dodał M. Obrębalski.

Jak mówił prezes KARR, Fundusz Dostępności to pożyczki, które pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego, a cały program realizowany jest przez KARR wraz z DPIN (Dolnośląski Park Innowacji i Nauki - red.).

Realizujemy ten program na terenie Dolnego Śląska, ale także w woj. lubuskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim oraz kujawsko-pomorskim. Pożyczka oprocentowana jest minimalnie - od 0,15%. Pieniądze są przeznaczane na budynki użyteczności publicznej, ale też dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także osób fizycznych, które posiadają budynki wielorodzinne. Pożyczka do 2 mln zł, a okres spłaty do 20 lat. Poziom umorzenia może sięgać 40% - mówił Hubert Papaj.

Nikolaj Lambrinow, czyli dyrektor szpitala podkreśla, że windy będą przyjazne dla osób niepełnosprawnych, a zadanie zostanie zrealizowane do końca przyszłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group