Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 8573
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożar pod dachem: zaprószenie czy podpalenie?

Czwartek, 26 marca 2009, 11:43
Aktualizacja: 11:56
Autor: Mar
Jelenia Góra: Pożar pod dachem: zaprószenie czy podpalenie?
Fot. Mar
Kłęby dymu z poddasza opuszczonego niedawno budynku przy Osiedlu Robotniczym wydobywające się dzisiaj rano zaalarmowały sąsiadów, którzy poinformowali straż pożarną. Pożar udało się ugasić i tym samym uratowano dach przed spaleniem. Wątpliwości co do przyczyny wybuchu ognia pozostały.

- Na miejscu okazało się, że na poddaszu pali się podłoga, ugasiliśmy ją i rozebraliśmy tlące się części – mówi dowódca sekcji, Konrad Siwicz. – już paliła się belka podtrzymująca strop i w ostatniej chwili uratowaliśmy dach przed zapaleniem się. Będziemy teraz starali się, żeby budynek lepiej zabezpieczyć przed niepożądanymi gośćmi.

Budynek od stycznia tego roku jest opuszczony przez lokatorów. Został wyłączony z eksploatacji, ponieważ kontrola przewodów kominowych zabroniła używania pieców, którymi ogrzewano budynek. Jak mówią sąsiedzi, bezdomni szybko znaleźli sposób na wejście do budynku. Dostawali się do środka po kracie w oknie i okno na półpiętrze.

Wchodzili do środka nawet mimo alarmu zamontowanego w budynku na zlecenie ZGL. Alarm monitorował drzwi oraz korytarz na parterze i zadziałał, gdy do środka weszli strażacy. Bezdomni znaleźli sposób, żeby go ominąć. Skoro potrafili ominąć elektroniczne zabezpieczenie, tym dziwniejsze jest, że mogli rozpalić ognisko na deskach strychu, które natychmiast zajęły się płomieniem. Jeden z mieszkańców widział człowieka wyskakującego z budynku kilkanaście minut przed przyjazdem straży. Po co można chcieć podpalić dach kamienicy?

Jak się dowiedzieliśmy, opuszczone budynki miasto wystawia na sprzedaż, a budynek bez dachu jest kilkakrotnie tańczy od całego. Dach zawsze jest do rozbiórki i do zrobienia od nowa. A tak straż rozbierze nadpalone deski, a kamienica jest do kupienia po bardzo okazyjnej cenie i szybko, żeby nie niszczała. Jeśli tak było, tym razem się nie udało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group