Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2668
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powstaną dwa przejścia dla pieszych?

Środa, 4 marca 2020, 9:15
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2020, 10:26
Autor: WAC
Powiat: Powstaną dwa przejścia dla pieszych?
Fot. WAC
Powiat Jeleniogórski złożył w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu wniosek o dofinansowanie zadania pn.: „Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach powiatowych Powiatu Jeleniogórskiego” z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018–2020”.

W ramach projektu powstaną dwa bezpieczne przejścia jedno w Ścięgnach na drodze powiatowej nr 2653D, drugie w Jeżowie Sudeckim na drodze powiatowej 2744D. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zaplanowano zastosowanie następujących rozwiązań: oznakowanie pionowe, oznakowanie poziome, spowalniacze wyspowe i właściwe oświetlenie przejścia.

Dzięki zmodernizowaniu obu tych przejść dla pieszych mieszkańcy ww. miejscowości jak i dzieci uczęszczające do szkół podstawowych oraz przedszkoli będą mogły bezpieczniej przemieszczać się przez drogę powiatową - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Dla Powiatu Jeleniogórskiego priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez lokalizowanie zagrożeń i ich eliminowanie w ramach komisji do spraw analizy organizacji i bezpieczeństwa ruchu na drogach powiatowych i gminnych, w której skład wchodzą przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze i przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele gmin powiatu jeleniogórskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

20
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group