Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5129
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Powstał plac zabaw w Mysłakowicach

Niedziela, 28 września 2014, 8:13
Aktualizacja: Wtorek, 30 września 2014, 8:10
Autor: Mea
Mysłakowice: Powstał plac zabaw w Mysłakowicach
Fot. Archiwum GOK–u
– Dzieci świetnie się bawią na nowym placu zabaw przy naszym ośrodku – mówił Grzegorz Truchanowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. Budowa placu zabaw przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach kosztowała ok. 20 tys. zł.

Projekt realizowany był w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Urząd Marszałkowski dofinansował zadanie kwotą 6 tys. zł, ok. 8 tys. zł przekazała na ten cel Rada Sołecka, a resztę sfinansował GOK i Urząd Gminy Mysłakowice.

- Na otwarcie przyszło wiele dzieci z okolicznych domów, którym bardzo podobały się urządzenia do zabawy. Wójt Zdzisław Pietrowski wraz z młodymi mieszkańcami gminy przeciął wstęgę. Odbył się również słodki poczęstunek. Jest tu m.in. domek, zjeżdżalnia, drabinki i konik bujany. Jeszcze w tym miesiącu kupimy piaskownicę, a w przyszłym roku dwie huśtawki. Oczywiście planujemy dalszą rozbudową placu, by urozmaicać dzieciom wolny czas – powiedział dyrektor.

Plac zabaw jest ogrodzony. – Wkrótce zamontujemy tu kamerę, by odstraszała wandali. Niestety mieliśmy ostatnio nieprzyjemną sytuację niedaleko GOK-u. Ledwo ławki i śmietniki na skwerze zostały odnowione, od razu ktoś je zniszczył – mówił Zdzisław Pietrowski.

Plac zabaw jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00, a w soboty i niedziele w godz.10.00-19.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group