Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3445
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót przedszkoli

Wtorek, 19 maja 2020, 15:53
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 13:45
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Powrót przedszkoli
Fot. Archiwum
Od najbliższego poniedziałku (25.05) otwierają się jeleniogórskie przedszkola miejskie. W związku z faktem, że organizator działalności w placówce musi bezwzględnie dochować rygorów określonych w zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji każde z przedszkoli musi opracować takie procedury działalności, które będą zgodne z ogłoszonymi w zaleceniach rygorami.

Dyrektorzy przedszkoli przygotowują sale, eliminują przedmioty (w tym zabawki i wykładziny), które trudno odkażać, przeliczają powierzchnie przeznaczone dla dzieci i dokonują wszelkich nakazanych prawem czynności. Dostosowanie obiektów do pracy w nowych warunkach oznacza, że nie wszystkie dzieci, które uczęszczały do przedszkoli będą mogły być do nich przyjęte od poniedziałku – są placówki, które będą mogły przyjąć co 4 – 5 dziecko, niektóre z kolei blisko połowę dzieci z poprzedniego stanu. Łącznie stworzonych zostanie blisko 450 miejsc dla przedszkolaków, co stanowi ok. 32% stanu sprzed epidemii.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkoli – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. – Już wcześniej zgromadziliśmy środki ochrony osobistej, czyli maski, rękawice, przyłbice, płyny odkażające, dozowniki i in., żeby zagwarantować optymalne warunki działalności przedszkoli. Trwa ankietowanie rodziców – będziemy w końcu tygodnia wiedzieć, ilu rodziców zechce oddać dzieci do przedszkoli, a ilu zdecyduje się zatrzymać je w domach. Podjęliśmy starania, by zakupić testy „przesiewowe”, aby poddać badaniom WSZYSTKICH pracowników przedszkoli.

Nadeszły także wytyczne do pracy szkół – dyrektorzy przygotowują placówki do ich wdrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
1
3%
Złości
22
76%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group