Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4484
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat jeleniogóski: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Wtorek, 14 października 2014, 16:57
Aktualizacja: Środa, 15 października 2014, 8:10
Autor: Mea
powiat jeleniogóski: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Fot. Mea
Uroczyste spotkanie władz powiatu jeleniogórskiego z dyrektorami i nauczycielami szkół i placówek, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, odbyło się dzisiaj (14.10.) w Siedlisku Pstrąga w Mysłakowicach. – Wiele zdrowia i zadowolenia z wykonywanego zawodu – życzył wszystkim nauczycielom starosta jeleniogórski Jacek Włodyga.

Najpierw z programem artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kowar, którzy śpiewali, grali na instrumentach i tańczyli. Uczniowie wręczyli zebranym gościom piękne kwiaty, które sami wykonali. Następnie odbyło się wręczenie nagród dwunastu nauczycielom.

- Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Maria Bednarek-Giersz, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie, a nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty przyznano Grażynie Krakowiak, byłej dyrektorce Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach – mówiła Lidia Zaborska, dyrektorka Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, która gratulowała nagrodzonym sukcesu.

Nagrody te zostaną dopiero wręczone przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty 17. października w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Nagrodą Starosty Jeleniogórskiego w kwocie prawie trzech tysięcy złotych zostało wyróżnionych dziesięć osób: Dorota Sobczyńska - dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Beata Szehidewicz - dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Alicja Łukaszkiewicz – dyrektorka poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie, Józef Nadolny – nauczyciel ZSTiL w Piechowicach, Danuta Lisowska – nauczycielka ZSO w Kowarach, Janina Gremza-Kosiarska – logopeda Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kowarach, Kazimierz Łojko – nauczyciel ZSS w Miłkowie, Katarzyna Kopczyńska – nauczyciel ZSO w Kowarach, Anna Jakubowska – nauczycielka ZSOiMS w Szklarskiej Porębie, Beata Rynkiewicz – wychowawczyni Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

- W tym roku udało się nam uruchomić klasę wojskową. Uczniowie mają więc zajęcia samoobrony, są zajęcia z teorii i zaplanowane wyjazdy na poligony. Mamy również klasy ratownictwa medycznego i policyjne. Już wiem, że część uczniów, którzy ukończyli klasę o profilu policyjnym ubiega się teraz o przyjęcie do szkoły policyjnej – mówiła Dorota Sobczyńska, dyrektorka ZSTiL w Piechowicach.

Również Szkoła w Szklarskiej Porębie prężnie się rozwija. - W naszej szkole szkolimy już z trzech dyscyplin sportu: biatlonu, biegów narciarskich i badmintona. W tej ostatniej mamy już osiągnięcia w postaci mistrzostwa polski w kategorii juniorów młodszych, z czego jesteśmy dumni. Z pozostałych dyscyplin uczniowie też zdobyli tytuły mistrzów Polski. Zdawalność matury mamy najlepszą wśród powiatowych szkół, bo aż 97 proc. – powiedziała Beata Szehidewicz.

Nową dyrektorką ZSO w Kowarach została w tym roku Krystyna Patynowska. - Ze szkołą jestem związana od siedmiu lat, byłam wicedyrektorem. Znam uczniów i pracę w szkole. Cieszę się, że mogłam objąć funkcję dyrektora. Nasza placówka organizuje dla uczniów wiele kół zainteresowań. Dzisiaj mogli nam zaprezentować swoje umiejętności m.in. w tańcu czy iluzji – mówiła Krystyna Patynowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group