Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7227
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiatowi samorządowcy otwarci na troski niepełnosprawnych

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 7 lutego 2012, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: SJ
W krótkim podsumowaniu działalności Rady Powiatu Jeleniogórskiego dokonanym przez jej przewodniczącego Rafała Mazura sporą część zajmują tematy dotyczące najistotniejszych spraw socjalnych, w tym – osób niepełnosprawnych.

– Uchwaliliśmy – powiedział R. Mazur – m.in. „Powiatowy Program działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2012 – 2014”. Celem jest zapobieganie wykluczeniom społecznym z jednej, a wspieraniu niepełnosprawnych w próbach uzyskania przez nich samych samodzielności, niezależności i – co tu dużo mówić – pracy. Od tego bowiem zaczyna się samodzielność.

Jednak żeby ktoś mógł walczyć o spełnienie swoich oczekiwań, wcześniej musi znać swoje uprawnienia i możliwości, więc będziemy starać się różnymi metodami docierać do tych środowisk i poszerzać tę wiedzę – dodaje Rafał Mazur. W dalszej perspektywie są oczywiście i inne działania, warsztatowe, ułatwianie dostępu do obiektów użyteczności publicznej, ale i atrakcji turystycznych, organizacja imprez dostępnych dla niepełnosprawnych, tworzenie warunków do promowania ich twórczości kulturalnej, i wiele innych.

W przypadku atrakcji turystycznych powiat ma przecież wiele do zaoferowania, dość przypomnieć, że stworzenie warunków, by do Wodospadu Szklarki mogli dojechać na wózkach osoby mające problemy z poruszaniem się, rozpoczęło proces otwierania zakątków Karkonoszy dla tych, którzy jeszcze kilka lat temu nie mogli nawet marzyć o takiej szansie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 7-02-2012 10:04
jak co kadencje , uchwalili pochylili sie a niepelnosprawni dalej maja to co mieli czyli wielkie nic, tyrystyka nie zapelni brzucha i nie nie powiekszy zasobnosci portfela,teraz gdy bede musial wybierac lek lub wypad w gory, wybiore lek gory zostawiam niepelnosprawnym niemcom oni nie musza tak wybierac jak ja
~Wiesława 7-02-2012 10:39
Jestem niepełnosprawna,ale staram się być niezależna. Jak potrzebuję coś załatwić w centrum,zwłaszcza latem gdze straż miejska zamyka dojazd do centrum i zmuszona jestem zostawić samochód na obrzeżach to diabi biorą moją samodzielność .Straż zamiast kontrolować czy wjezdżający mają do tego uprawnienia, to zamyka i ma święty spokój a jak niepełnosprawny nie sobie poradzi to już nikogo to nie interesuje.
~Autyzm 7-02-2012 11:52
a ja mam niepełnosprawne dziecko, ktorego nigdzie nie chca do szkoły przyjac, a zwlaszcza "integracyjnej". Paranoja. Powiedziano mi zebym zmienił miasto.
~jaskółeczka 7-02-2012 13:26
Myślę, że to wielka ściema wokół ludzi niepełnosprawnych / tych małych i tych dużych /. Za tym idą duże pieniądze i ten kto o tym wie nie da ich sobie zabrać ani się nimi podzielić. A to wielka szkoda bo są ludzie którzy mając te pieniądze zrobiliby bardzo dużo aby pomóc tym ludziom. Ale u nas w Jeleniej Gorze ludzie którzy są odpowiedzialni za ten problem raczej to nie interesuje Jako mieszkanka jestem bardzo rozżalona i rozczarowana decyzjami które są podejmowane przez osoby niekompetentne.
~123 7-02-2012 14:13
PRZYJAZNE PAŃSTWO-BY ZYŁO SIE LEPIEJ HAHAHAHA
~ściema w UP 7-02-2012 21:58
No to teraz niepełnosprawni czekają z niecierpliwością na propozycje pracy, bo chcemy być niezależni, a nie otrzymywać jałmużnę... W UP jestem zarejestrowana jako poszukująca pracy / niepełn. stopnia znacznego/, po wielu latach poszukiwań jakiejkolwiek pracy dostosowanych do moich ograniczeń, otrzymałam niedawno w UP propozycję wyjazdu do pracy do Niemiec, jako opiekunka do starszej osoby....myślę, że to był jakiś żart, ale w UP???
~jankowski 8-02-2012 7:49
Ponad 3o lat jestem niepełnosprawny. Niedawno dowiedziałem się, że co roku obchodzi się Dzień Inwalidy, ludziom robi się wodę z mózgu na temat dobrodziejstw czekających na osoby niepełnosprawne. Spróbujcie więc załatwić cokolwiek poprzez PFRON czy KSON - same problemy,brak środków, przepisów, człowiek jest z stary, aby w niego inwestować itd.itp. Od wielu lat zabiegałem o jedyny przywilej - miejsce parkingowe przy moim budynku.W całym naszym kraju jest to do załatwienia, ale w naszym grajdołku NIGDY. Mam II grupę i potężne problemy z chodzeniem, jednak wszystkim "odpowiedzialnym" w tym temacie nie życzę znalezienia się w mojej sytuacji...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group