Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2854
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Powiatowi samorządowcy otwarci na troski niepełnosprawnych

Wtorek, 7 lutego 2012, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: SJ
W krótkim podsumowaniu działalności Rady Powiatu Jeleniogórskiego dokonanym przez jej przewodniczącego Rafała Mazura sporą część zajmują tematy dotyczące najistotniejszych spraw socjalnych, w tym – osób niepełnosprawnych.

– Uchwaliliśmy – powiedział R. Mazur – m.in. „Powiatowy Program działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2012 – 2014”. Celem jest zapobieganie wykluczeniom społecznym z jednej, a wspieraniu niepełnosprawnych w próbach uzyskania przez nich samych samodzielności, niezależności i – co tu dużo mówić – pracy. Od tego bowiem zaczyna się samodzielność.

Jednak żeby ktoś mógł walczyć o spełnienie swoich oczekiwań, wcześniej musi znać swoje uprawnienia i możliwości, więc będziemy starać się różnymi metodami docierać do tych środowisk i poszerzać tę wiedzę – dodaje Rafał Mazur. W dalszej perspektywie są oczywiście i inne działania, warsztatowe, ułatwianie dostępu do obiektów użyteczności publicznej, ale i atrakcji turystycznych, organizacja imprez dostępnych dla niepełnosprawnych, tworzenie warunków do promowania ich twórczości kulturalnej, i wiele innych.

W przypadku atrakcji turystycznych powiat ma przecież wiele do zaoferowania, dość przypomnieć, że stworzenie warunków, by do Wodospadu Szklarki mogli dojechać na wózkach osoby mające problemy z poruszaniem się, rozpoczęło proces otwierania zakątków Karkonoszy dla tych, którzy jeszcze kilka lat temu nie mogli nawet marzyć o takiej szansie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group