Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7265
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat zmieni nazwę?

Czwartek, 31 stycznia 2019, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 10 lutego 2019, 9:55
Autor: WAC
Powiat: Powiat zmieni nazwę?
Fot. WAC
Władze Powiatu Jeleniogórskiego rozważają podjęcie procedury administracyjnej, mającej doprowadzić do zmiany jego nazwy na Powiat Karkonoski.

Zdaniem starosty jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego, zmiana nazwy Powiatu Jeleniogórskiego na Powiat Karkonoski byłaby bardzo korzystna, głównie ze względów promocyjnych.

Myślę, że zyskałyby na tym gminy jak i samo miasto Jelenia Góra, gdyż jak wiemy jest ona często mylona z Zieloną Górą - mówi K. Wiśniewski. - Więc gdyby w mediach i publikacjach pojawiła się informacja, że Jelenia Góra jest otoczona "obwarzankiem" Powiatu Karkonoskiego, skończyłyby się te pomyłki. Poza tym niemal wszystko co się dzieje w naszym powiecie - wydarzenia sportowe i kulturalne - a także produkty regionalne mają w swojej nazwie przymiotnik "karkonoski".

Obecnie trwają konsultacje z samorządami gmin. To jednak dopiero początek długiej drogi formalnej, gdyż najpierw jednogłośnie za zmianą nazwy muszą być rady wszystkich gmin w powiecie. Potem samorząd jest zobowiązany przeprowadzić konsultacje społeczne, a na finiszu zmiana nazwy musi zostać zaakceptowana przez Sejm.

Poprosimy o pomoc w tym względzie naszych parlamentarzystów, bo myślę, że pomysł na zmianę nazwy jest fajny - mówi K. Wiśniewski. - Mamy przykład Powiatu Tatrzańskiego, ze starostwem w Zakopanem. To odważny pomysł, bardzo odważny. Niektórzy się nawet uśmiechają, ale mamy na to pięć lat i jestem zdeterminowany, aby go przeprowadzić.

Twoja reakcja na artykuł?

34
41%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
11
13%
Złości
33
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group