Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7505
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat/Aachen: Powiat jeleniogórski promował się w Aachen

Wtorek, 18 marca 2014, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Mea
Powiat/Aachen: Powiat jeleniogórski promował się w Aachen
Fot. Archiwum Starostwa
Dzięki współpracy partnerskiej z Regionem Miast w Aachen powiat jeleniogórski uczestniczył w dorocznej, największej w regionie imprezie Euregio Wirtschaft. Promocja odbywała się pod hasłem "Mam w sobie ducha gór" i była kontynuacją wspólnych z gminami powiatu jeleniogórskiego i miastem Jelenia Góra działań na rzecz promocji marki Karkonosze oraz częścią projektu GreKo.

- Prezentowaliśmy się wspólnie z miastem Jablonec nad Nysą, z powiatem Bamberg oraz z partnerami z Holandii, którzy biorą udział w projekcie GreKo i przyjadą również do Jeleniej Góry na Targi Turystyczne TourTec. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Prezentowaliśmy przewodnik aktywnej turystyki, mapę bazy noclegowej i zabytkowych obiektów oraz oferty poszczególnych gmin z regionu. Widać, że Karkonosze są coraz popularniejsze. Na naszym stoisku gościliśmy burmistrza Miasta Aachen i starostę Regionu Miast Aachen – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

W tym roku upływa 25 lat współpracy powiatu jeleniogórskiego z regionem Aachen. – Dlatego na spotkaniu z mediami podczas targów mówiliśmy o dotychczasowych działaniach oraz naszych wspólnych planach dalszej promocji turystycznej. Wypowiadała się praktykantka z Aachen, która odbywała praktyki w przedszkolu właśnie w naszym regionie i mówiła o swoich doświadczeniach. Kolejny stażysta przyjedzie do nas na przełomie lipca i sierpnia. Z okazji 25-lecia współpracy we wrześniu odwiedzi nas delegacja z Aachen. Planujemy również kolejne wizyty naszych przygranicznych sąsiadów np. przyjazd obywatelski – powiedział dyrektor.

Warto przypomnieć, że międzynarodowy projekt GreKo, realizowany z dotacji unijnej, dotyczy wymiany doświadczeń między krajami w oświacie, turystyce i promocji regionalnej oraz sporcie. – Na Targach Tourtec też będziemy mówić o międzynarodowych partnerstwach powiatów na rzecz różnych projektów i integracji europejskiej. Trzeba zaznaczyć, że wkrótce złożymy wniosek o kolejną dotację z Unii Europejskiej (ok. 100 tys. zł) na drugą edycję GreKo – podkreślił Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
37
Coraz lepiej
19%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
35%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group