Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2415
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat jeleniogórski dostał pieniądze na naprawę dróg i mostu

Środa, 27 marca 2013, 7:42
Aktualizacja: 13:21
Autor: Mea
Powiat: Powiat jeleniogórski dostał pieniądze na naprawę dróg i mostu
Fot. Mea
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze otrzymało 5 mln zł promesy na zwalczanie skutków powodziowych z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Liczyliśmy na dwukrotnie większą kwotę – mówił Zbigniew Jakiel, wicestarosta jeleniogórski.

Pieniądze zostaną przeznaczone na remont mostu w Szklarskiej Porębie, który wymaga naprawy już od 2009 r. Zostanie wyremontowane ok. 7 km drogi biegnącej przez Komarno, aż do Wojanowa, która została bardzo zniszczona podczas ubiegłorocznej powodzi. Będzie tam nowa nawierzchnia, wykonane zostaną odwodnienia i przepusty. - Chcemy również naprawić odcinek drogi w Radomierzu o długości ok. 1,5 km. Do końca maja powinni być już znani wykonawcy, a remonty mają ruszyć w czerwcu – powiedział Zbigniew Jakiel.

Starostwo Powiatowe wnioskowało o kwotę ok. 10 mln zł. - Mieliśmy nadzieję, że uda nam się uzyskać pieniądze na konieczny remont bardzo zniszczonej drogi w Gminie Jeżów Sudecki, przechodzącej przez Czernicę do Janówka o długości 7,5 km. Mieliśmy też wyremontować ok. 4,5 km drogi w Rybnicy, ale na razie nie otrzymaliśmy na to pieniędzy. Będziemy nadal starać się je pozyskać – podkreślał wicestarosta.

- Wkładu własnego nie musimy mieć jedynie na remont mostu w Szklarskiej Porębie, bo został uszkodzony w 2010 r., a zadania z tego roku są finansowane jeszcze w pełni. W tym przypadku pieniądze musimy wyłożyć tylko na projekt i nadzór budowlany. Natomiast łączna wartość wkładu własnego do remontów dróg to ok. 1 mln 800 zł, które musi przeznaczyć Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze – dodał.

Możliwe jednak, że na pozostałe drogi uda się uzyskać dofinansowanie w wakacje, kiedy Dolnośląski Urząd Wojewódzki, będzie wiedział, ile udało się zaoszczędzić i ile można jeszcze przeznaczyć na remonty dróg w powiecie jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group