Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6267
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszów: Powalczą o Złoty Bełt Chojnika

Piątek, 21 sierpnia 2009, 14:07
Aktualizacja: 14:08
Autor: Ania
Sobieszów: Powalczą o Złoty Bełt Chojnika
Fot. Archiwum
Już jutro miłośnicy kunsztu rycerskiego i średniowiecznych klimatów powinni wybtrać się na zamek Chojnik. W sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się w tej warowni kolejny turniej o złoty pocisk do kuszy.

To już XX Rycerski Turniej Kuszniczy o Złoty Bełt Chojnika. W sobotę rozpocznie się treningiem zawodników, którzy wezmą udział w głównym konkursie strzeleckim. Zostaną oni zaprezentowani publiczności. Będzie pokaz poszczególnych bractw i wielobój rycerski. Do bardzo ciekawych wydarzeń zaliczyć należy także turniej strzelecki o tytuł „Wielkiego Łowczego”, średniowieczny ślub oraz przedstawienie teatralne. Kto tego dnia wybierze się na szczyt góry Chojnik liczyć także na otrzymanie nagród. Główną atrakcją będzie inscenizacja szturmu na zamek. W dymie armatnim oręż zewrą obrońcy i napastnicy. Jak w tym roku zakończy się bój o zamek?

Ciekawie zapowiada się także niedziela. Publiczność będzie miała okazję kolejny raz uczestniczyć w strzelaniu o „Złoty Bełt”, prezentacji zawodników, pokazie bractw, spektaklu teatralnym i losowaniu nagród. Zaplanowano także turniej kuszniczy „Wilhelma Tella”, pokazy dawnych tańców i pasowanie rycerskie.

Organizatorzy, czyli Bractwo Rycerskie Chojnik, zapraszają także na pokaz kunsztu rycerskiego Chorągwi Ziemi Czeskiej. Odbywał się ono od poniedziałku do dzisiaj w godzinach od 17. do 18.
– Turniej obserwuję od pięciu lat, co roku z ogromnym entuzjazmem. Są to dla mnie dwa dni świetnej zabawy, kiedy zapominam o codziennej rzeczywistości i pozwalam porwać się przygodzie. Nie wyobrażam sobie końca lata bez bitwy o Chojnik. – mówi Pan Artur z Mysłakowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
582
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group