Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6937
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Poszukiwany w wielu krajach zatrzymany we Wrocławiu

Sobota, 22 maja 2021, 7:00
Autor: WAC
Region: Poszukiwany w wielu krajach zatrzymany we Wrocławiu
Fot. policja
To spory sukces funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dolnośląscy „łowcy głów” zatrzymali w stolicy Dolnego Śląska 23-latka podejrzanego o przestępstwa seksualne wobec nieletnich, a ukrywającego się przed argentyńskim wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyzna poszukiwany był wielu krajach należących do Interpolu. Aby uniknąć kary wyjechał z Argentyny do Europy, gdzie ukrywał się w różnych miejscach. Jakiś czas temu argentyńscy funkcjonariusze zdobyli informacje wskazujące że 23 - latek może przebywać w Polsce. Z uwagi na niedawno rozpoczętą współpracę sieci ENFAST (policyjna sieć zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców) z Ameryką Południową, prośba o podjęcie działań wpłynęła do Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. W sprawę natychmiast włączono Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu. Dolnośląscy „łowcy głów” wykonali szereg czynności, dzięki którym już po kilkunastu godzinach od uzyskania pierwszej informacji ustalili miejsce pobytu 23-latka i dokonali jego zatrzymania.

W trakcie ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, podejrzany wielokrotnie zmieniał miejsca przebywania oraz wizerunek - mówi podkom. Wojciech Jabłoński z policji dolnośląskiej. - Mężczyzna w trakcie pobytu w Polsce wynajął mieszkanie, a przed swoimi współlokatorami podawał się za zupełnie inną osobę. Stworzył sobie nową tożsamość i starał się w miarę normalnie żyć oraz zapomnieć o niewygodnej przeszłości, która pozostawiła swój ślad i powodowała ciągłą obawę przed zatrzymaniem. 23-latek stwierdził, że pomimo pobytu na innym kontynencie, 13 tys. km od swojego kraju, był czujny i zawsze oglądał się za siebie. Po kilkunastu miesiącach ukrywania się przed organami ścigania dzięki intensywnym i dynamicznym działaniom dolnośląskich „łowców głów”, niebezpieczny przestępca trafił za kratki. W związku z rozpoczętą procedurą ekstradycyjną mężczyzna pozostaje do dyspozycji sądu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
65%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group