Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6214
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

POWIAT JELENIOGÓRSKI: Poszukiwany w górach mężczyzna, który się zgubił sam znalazł drogę powrotną

Sobota, 20 października 2012, 10:40
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2012, 7:29
Autor: mea
Poszukiwania mężczyzny, który wczoraj (19.10.) po godz. 19.00 zgłosił służbom, że zgubił się w lesie idąc, jak twierdził, z Cieplic do Chatki AKT zakończyły się o godz. 3.00, bez rezultatu. – 25. GOPR–owców przeszukało okolice Podgórzyna, Sosnówki, Kozackiej Doliny, Hutniczego Grzbietu, a także Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. O godz. 4.00 mężczyzna zadzwonił z budki telefonicznej, że już odnalazł drogę i jest na stacji benzynowej przy Osiedlu Orle w Cieplicach – poinformował Olaf Grębowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR.

Policja próbowała namierzyć sygnał komórki zagubionego mężczyzny, bez rezultatu. Ratownicy górscy przeszukiwali teren z dwoma psami, przy pomocy quadów i samochodów terenowych. Wypuszczone zostały race i nadawane były sygnały dźwiękowe.

– Niestety, mężczyzna podawał nam bardzo nieracjonalne informacje co do miejsca swojego pobytu i odbioru sygnałów, nie stosował się do poleceń. Choć nakazaliśmy oszczędzanie baterii telefonu komórkowego, mężczyzna dzwonił do nas cały czas do 1.30, wtedy prawdopodobnie rozładował mu się telefon – mówił Olaf Grębowicz.

O godz. 4.00 mężczyzna zadzwonił prawdopodobnie z budki telefonicznej, że już znalazł drogę powrotną. – Wraz z policją będziemy wyjaśniać tę sprawę – dodał Olaf Grębowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group