Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2777
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poszukiwani wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki

Czwartek, 20 października 2016, 7:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Poszukiwani wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki
Zespół jeleniogórskiej Szlachetnej Paczki w 2015 roku
Fot. Archiwum Jelonki.com
Z małym opóźnieniem, ale z podwójnym zapałem startuje jeleniogórska akcja Szlachetna Paczka. Jej lider Paweł Wilk szuka wolontariuszy, sponsorów, inwestorów społecznych, ale przede wszystkim naprawdę potrzebujących rodzin.

- Obecnie jesteśmy w toku naboru wolontariuszy. Chcę zamknąć ten nabór i zorganizować szkolenie wolontariuszy do końca tego tygodnia (23.10) – relacjonuje. - W tzw. międzyczasie rozpoczęliśmy poszukiwania rodzin spełniających kryteria Szlachetnej Paczki – dodaje. Paweł Wilk podkreśla, że najważniejsze w akcji Szlachetna Paczka jest tzw. bohaterstwo rodziny.

- W skrócie ujmując, chodzi nam o znalezienie takich rodzin, które pomimo nieszczęść, dramatycznie
ciężkiego startu w życie, lub innych trudnych wydarzeń zostały przytłoczone samotnością – wyjaśnia lider jeleniogórskiej Szlachetnej Paczki. - Takich rodzin jest sporo, tylko trzeba je znaleźć. A nie jest to łatwe, ponieważ jest też sporo takich ludzi, którzy próbują po prostu wykorzystać wysiłek Szlachetnej Paczki, a którzy świetnie się czują w roli proszących, żądających, chcących i pragnących. Dlatego też, choć są też kryteria formalne, to najważniejsze jest tzw. bohaterstwo rodziny. W najbliższych dniach, w celu zdobycia adresów kandydatów na bohaterskie rodziny, odwiedzę szkoły, MOPS i inne instytucje – dodaje Paweł Wilk.

Nie mniej ważni są także sponsorzy. I tu apel do wszystkich, którzy mogliby się włączyć do tej akcji. Naprawdę warto, bo Szlachetna Paczka to pomoc rzeczywiście potrzebującym, a do tego w takiej formie, jakiej wybrana rodzina realnie potrzebuje! - Już dziś namawiam do bycia darczyńcą Szlachetnej Paczki, jednak działanie jako darczyńca, czyli wybranie rodziny i przygotowywanie dla niej paczek, będzie możliwe dopiero po otwarciu bazy rodzin. Chcę tu podkreślić, że w poprzednim roku z powodu wielkiej skuteczności flashmobu wszystkie rodziny w jeleniogórskiej bazie zostały wybrane błyskawicznie. Dlatego chętnych bycia darczyńcą zapraszam do czujnego śledzenia sytuacji. Dużo informacji jest na portalu Facebook. Mamy tam stronę - Szlachetna Paczka Rejon Jelenia Góra, gdzie będziemy podawać różne wiadomości – zachęca Paweł Wilk.

Równie cenni w Szlachetnej Paczce są Inwestorzy Społeczni. To głównie podmioty gospodarcze. - Każdy podmiot, który przekaże teraz na rzecz Szlachetnej Paczki przynajmniej 5 tys. zł staje się Inwestorem Społecznym i otrzymuje od nas sporo cennych rzeczy, ale przede wszystkim prestiżowy status. Dlatego będziemy szukali Inwestora Społecznego wśród dużych zakładów w naszym regionie. Mam nadzieję, że dzisiaj Jelenia Góra okaże się nie tylko miastem wolontariuszy i darczyńców, ale znajdą się tu także niezwykli, odważni i pełni dobra Inwestorzy Społeczni – dodaje Paweł Wilk, z którym można kontaktować się telefonicznie pod numerem 504 054 840.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group