Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8511
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poszukiwani bohaterowie do „Szlaku Nadziei”. Będzie casting!

Wiadomości: Polska
Wtorek, 1 marca 2016, 15:01
Aktualizacja: 15:17
Autor: Org
Gen. Władysław Anders w ZSRR – zdjęcie z 1941/2 r.
Fot. Archiwum Organizatora
Producenci serialu telewizyjnego o armii Andersa szukają bohaterów programu „Szlak Nadziei”. Zgłoś się na casting! Twórcy programu liczą na zgłoszenia osób, które od połowy kwietnia będą gotowe wziąć udział w trzymiesięcznej wyprawie szlakiem armii Andersa – od Rosji, przez Bliski Wschód, do Europy.

Zadaniem wybranego bohatera programu będzie pokonanie drogi, jaką przeszli żołnierze 2. Korpusu Polskiego. Jego zmagania rejestrować będzie ekipa telewizyjna przygotowująca program „Szlak Nadziei”.

- To ambitny projekt o charakterze historyczno-survivalowym, z gatunku historical show. Ideą jest upamiętnienie wędrówki 120 tysięcy żołnierzy i cywilów, którzy idąc przez niemal cztery lata z Syberii pod Monte Cassino i dalej do Wielkiej Brytanii pokonali 12500 km przez trzy kontynenty i zostali zapamiętani jako armia Andersa – mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń z agencji crowdsourcingowej MillionYou, współtwórca portalu Armiaandersa.pl, który we współpracy z prof. Normanem Daviesem gromadził pamiątki i świadectwa ludzi, którzy pokonali szlak bojowy armii gen. Andersa. Udało się zgromadzić ponad dwa tysiące nigdzie wcześniej niepublikowanych świadectw (zdjęcia, listy, pamiątki, wspomnienia żołnierzy i ich rodzin) przemarszu armii Andersa z Rosji przez Bliski Wschód do Wielkiej Brytanii. Prof. Davies wykorzystał przekazane świadectwa w swojej najnowszej książce „Szlak Nadziei. Armia Andersa – marsz przez trzy kontynenty”.

W castingu może wziąć udział każdy. Preferowany wiek kandydatów – kobiet i mężczyzn – to 20-55 lat. Wymagany jest także dobry stan zdrowia.

- Zapraszamy wszystkich potomków bohaterskich żołnierzy i cywilów, którzy pokonali szlak Andersa. Czekamy na fascynatów historii i wszystkich, którzy chcieliby upamiętnić polskich bohaterów – mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń. I zaznacza, że to przedsięwzięcie dla ludzi, którzy chcą poczuć się tak, jak wielcy bohaterowie naszej polskiej historii.

- Najważniejsze jest zrozumienie trudów, z jakimi żołnierze Andersa zmagali się w czasach wojny. Potrzebna jest też odwaga, aby podjąć się próby przebycia drogi, jaką podczas II wojny światowej musiał pokonać 2. Korpus Polski – mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń.

Nagranie programu „Szlak Nadziei” rozpocznie się w połowie kwietnia, a planowany czas trwania projektu szacowany jest na trzy miesiące.

Chętni proszeni są o przysłanie zgłoszenia zatytułowanego „Rekrutacja do programu Szlak Nadziei” na adres mailowy: anders@millionyou.com.

Po wstępnej selekcji producenci zaproszą na spotkanie grupę uczestników, z której wybiorą bohaterów programu „Szlak Nadziei” i poinformują o szczegółach projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~po wstępnej selekcji... 2-03-2016 2:17
"...niemal cztery lata z Syberii pod Monte Cassino i dalej do Wielkiej Brytanii pokonali 12500 km...Najważniejsze jest zrozumienie trudów...i odwaga...– mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń" No faktycznie, skoro teraz potomkowie i fascynaci mają przejść tę trasę w ciągu 3 miesięcy = 139 km codziennie, przez 90 dni :) Czy Jan Kasprzycki-Rosikoń też idzie? ;)
~Uki 2-03-2016 7:30
Ale ty głupi jesteś..."po wstępnej selekcji"
~ 2-03-2016 9:52
Zoska cos dla ciebie-
~ 2-03-2016 11:15
do ~Uki - czytałeś/aś artykulik? czy tylko komentarz?... Umiesz liczyć? czy tylko wyzywać?...
~AD966 2-03-2016 11:49
Czy ten adres mailowy jest dobry?
~Jerzy 16-03-2016 10:39
Prawdziwa historia o bohaterze z pod Monte Cassino http://www.wiadomosci24.pl/artykul/niespelniony_mendelson_historia_wojennej_milosci_233429.html
~GEN 16-03-2016 11:11
iDĘ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group