Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7762
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Posucha na sale

Środa, 24 lutego 2010, 8:50
Aktualizacja: 9:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Posucha na sale
Co do konieczności remontu sali przy ul. Bankowej nikogo nie trzeba przekonywać.
Fot. rylit
Wkrótce mocno ograniczony może być repertuar estradowy w Jeleniej Górze. Powód? Brak sal, gdzie mogłyby się odbywać koncerty. Późną wiosną, najpewniej, zacznie się remont siedziby JCK przy ulicy Bankowej, gdzie odbywa się obecnie gros takich imprez. Rozwiązaniem na przyszłość byłaby budowa wielofunkcyjnej sali dla różnych wydarzeń.

Ta perspektywa na pewno cieszy tych, którzy z obrzydzeniem patrzą na brudne wnętrze sali przy ulicy Bankowej. Prace potrwają jednak kilka miesięcy i z pewnością ograniczą propozycje repertuarowe JCK. Do tego w remoncie wciąż jest Teatr Zdrojowy w Cieplicach. Tu prace zakończą się dopiero pod koniec przyszłego roku.

Samorządowcy podkreślają, że – jak przy każdym remoncie – trzeba się liczyć z niedogodnościami. – Pozostaje nam duża scena Teatru im. Norwida oraz kilka mniejszych, na przykład, pomieszczenie w MDK „Muflon” – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Latem na pewno dużo pomogą plenery.

Od listopada do sali w Domu Turysty „Polonia” trafi tymczasowo Zdrojowy Teatr Animacji, który jest pozbawiony macierzystej sceny. Wcześniej konieczny będzie kosmetyczny remont tego pomieszczenia. Na razie zespół ZTA działa w objazdach.

Kłopotu mogłoby nie być, gdyby Jelenia Góra miała wielofunkcyjną salę przystosowaną zarówno do wydarzeń scenicznych, jak i estradowych oraz sportowych. O jej powstaniu mówi się wiele, póki co nie zrobiono nic. A jak przekonują specjaliści, najwyższa na to pora, bo jeszcze tylko przez trzy lata można się ubiegać o środki z Unii Europejskiej.

– Namawiam marszałka Jerzego Łużniaka, prezydenta Marka Obrębalskiego i innych samorządowców, aby o tym pomyśleli. To powinna być wspólna inwestycja miasta i urzędu marszałkowskiego – powiedziała nam Zuzanna Dziedzic, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, która dysponuje jedną z najnowocześniejszych sal koncertowych w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group