Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6211
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Posiąść prawdę w duszy i w ciele – VIDEO

Niedziela, 18 lipca 2010, 20:34
Aktualizacja: Wtorek, 20 lipca 2010, 7:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Posiąść prawdę w duszy i w ciele – VIDEO
Fot. TEJO
– Jestem pod wielkim wrażeniem waszej pracy i spektaklu, który udało wam się zrobić w ciągu tak krótkiego czasu – nie kryła podziwu Zofia Płońska, przedstawicielka Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego po obejrzeniu widowiska warsztatowego „Impresja” powstałego podczas zakończonej dziś kolejnej edycji „Lata w teatrze” na deskach Teatru im. Norwida.

Trzynaście dni ciężkiej pracy, ale umiejętnie połączonej z wypoczynkiem i zabawą. Trzynaście dni obcowania ze sztuką w jej świątyni, świecie, gdzie wszystko może się wydarzyć – w teatrze. Trzynaście dni niezapomnianej przygody scenicznej. Nowe znajomości, przyjaźnie, poszerzenie horyzontów, odkrycie w sobie skrywanych zdolności, przezwyciężenie nieśmiałości. Być może pierwsze kroki do przyszłej kariery? Taka była pierwsza odsłona tegorocznego „Lata w teatrze”, które już po raz trzeci gościło na deskach Teatrui im. Norwida.

– Wzajemnie uzupełnialiśmy się. Oni uczyli się od nas, a my – od nich – mówi Tadeusz Wnuk, koordynator projektu, który przez te wszystkie dni, wraz z Moniką Strzelczyk, Januszem Kijańskim, Dorotą Frubą-Wiśniewską, Jowitą Bednarek i wieloma innymi współpracownikami, spotykał się z młodzieżą na zajęciach warsztatowych. O owocu wspólnej pracy, „Impresji”, pisaliśmy wczoraj. Dziś – na zakończenie warsztatów – adepci sceny po raz drugi pokazali widowisko licznie przybyłej do teatru publiczności. Poetycką i barwną wizję podróży świadomości przyjęto bardzo ciepło. – Pracowali nad nią efektywnie i efektownie – podkreślił T. Wnuk.

Po sztuce – już mniej oficjalnie – Tadeusz Wnuk raz jeszcze dziękował wszystkim za fantastycznie 13 dni. Na sztukę dotarła także przedstawicielka organizatora LWT Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego z Warszawy. Zofia Płońska nie kryła zachwytu efektem pracy młodych ludzi. Dała też do zrozumienia, że projekt jest w Jeleniej Górze realizowany tak dobrze, że jego czwarta edycja jest wielce prawdopodobna. Ta wiadomość już ucieszyła młodzież, która „zakochała się” w takich scenicznych wakacjach.

Jeszcze na koniec tęczowy tort z napisami: „Lato w teatrze - Gratulujemy”. Smakował przednio szybko pochłaniany w scenicznych światłach, tak jak smakowita była sztuka przygotowana przez trzydziestu młodych wykonawców, instruktorów i realizatorów. Było chóralne „Sto lat!” dla pani fotoreporterki, która dziś obchodzi urodziny. Później – czas pożegnania, wzruszenie, nostalgia. Gdzieś w umyśle słowa Artura Rimbaud’a: „I dozwolone mi będzie posiąść prawdę w duszy i w ciele”. Z nadzieją, że za rok spotkamy się znów. Do zobaczenia!

Udział wzięli: Barbara Badach, Marta Banach, Mateusz Barta, Aleksandra Beszczyńska, Anna Chodkowska, Małgorzata Czyż, Dominika Dyrka, Dominik Górski, Monika Jewtuch, Karolina Konstantino, Adrian Kurek, Karolina Kurpiel, Weronika Kołodziejska, Myriam Nicole Koulibaly, Damian Kuśnierz, Łukasz Kwiliński, Magda Marcukiewicz, Agnieszka Mirek, Rania Mukalled, Martyna Prabucka, Sylwia Prokop, , Marek Sieradzki, Natasza Sołtanowicz, Małgorzata Szawel, Karolina Szwaj Aleksandra Woźniak, Katarzyna Wójtowicz, Alicja Zalesska, Paulina Zielińska – uczestnicy trzeciej edycji „Lata w teatrze”.

Opieka instruktorska: Monika Strzelczyk (grupa aktorska), Tadeusz Wnuk (grupa muzyczna i koordynacja artystyczna), Janusz Kijański (grupa kostiumowo-scenograficzna), Dorota Fruba-Wiśniewska, Jowita Bednarek (grupa marketingowo-dziennikarska), Marek Oleksy (grupa techniczna), Beata Poleszczuk (opieka pedagogiczna);

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr, TV Dami, TV Karkonosze Play.

Jutro „Lato w Teatrze” zaczyna się w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

OBEJRZYJ VIDEO!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group