Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9163
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poseł Robert Obaz o stanie gminy

Środa, 24 czerwca 2020, 10:09
Aktualizacja: Czwartek, 25 czerwca 2020, 13:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poseł Robert Obaz o stanie gminy
Fot. Przemek Kaczałko
Na porannej konferencji prasowej przed sesją absolutoryjną w Jeleniej Górze, Robert Obaz odniósł się do raportu o stanie gminy za rok 2019. Poseł Nowej Lewicy ubolewał m.in. nad brakiem mieszkań komunalnych i socjalnych.
Niestety ustawodawca nie sprecyzował, co ma być w takim raporcie, więc pokazuje się same superlatywy. W naszym mieście nie jest najgorzej - oczywiście każdy może mieć zastrzeżenia. Jestem przekonany, że prezydent dostanie dzisiaj absolutorium, które wynika bardziej z tego, czy prawa strona równa się lewej, bo skarbnik miasta odpowiada za wykonanie budżetu - powiedział Robert Obaz.

Poseł Nowej Lewicy zwrócił uwagę na brak mieszkań.

Mamy świetnie opisane ile budynków potrzebuje remontów, ile trzeba na to pieniędzy, ale nie wiemy, ile osób oczekuje na mieszkania. W programie Roberta Biedronia mamy ustanowienie ogólnopolskiego dewelopera, bo samorządy nie radzą sobie z budową nowych mieszkań, a ceny są zdecydowanie wyższe, niż u deweloperów - podkreślił R. Obaz.

Była też mowa o seniorach czy inwestycjach.

Brakuje świetlicy w Goduszynie, ale też w pozostałych częściach miasta. Mamy tylko jedno miejsce (przy ul. Wiejskiej, na uboczu Zabobrza), gdzie seniorzy mogą się spotkać. W Jeleniej Górze było wiele ważnych inwestycji - obwodnica Maciejowej, remont Ratusza czy Teatru Norwida - były potrzebne, podobnie rondo na Trasie Czeskiej - wymieniał Robert Obaz, który zabrał też głos podczas sesji Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
52%
Cieszy
4
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
7
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group