Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4872
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pościg jak z filmu i strzały w powietrze

Czwartek, 27 października 2011, 10:21
Aktualizacja: Środa, 2 listopada 2011, 13:37
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Pościg jak z filmu i strzały w powietrze
Fot. Angela
Pewien jeleniogórzanin chciał kupić złoto za 25 tysięcy złotych, ale został pobity i stracił pieniądze. Trzech napastników ujęła policja.

W miniony wtorek pokrzywdzony mężczyzna umówił się w Jeleniej Górze z 39-latkiem, aby sfinalizować ustaloną wcześniej transakcję. Niedoszły sprzedawca złota przyjechał renault laguną w towarzystwie zamaskowanych mężczyzn, którzy mieli na ubraniach napis „policja”. Kiedy kupiec wsiadł do auta, został pobity i okradziony z 25 tysięcy złotych.

O fakcie powiadomił policję, a jeleniogórska drogówka wszczęła pościg za uciekającymi laguną rabusiami. Ci na sygnały do zatrzymania się, przyspieszyli. W jednej z miejscowości powiatu jaworskiego wjechali w polną drogę, porzucili auto i chcieli pieszo oddalić się w kierunku lasu. Dwóch sprawców ujęto po tym, jak policja oddała strzały ostrzegawcze. – Trzeciego, który ukrył się za snopkiem siana, schwytali policjanci z Jawora, którzy wraz z psem tropiącym wzięli udział w akcji – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sprawcy, 56-letni mieszkaniec Raciborza i dwóch jeleniogórzan w wieku 30 i 39 lat, odpowiedzą za rozbój. Samochód, którym się poruszali, należał do raciborzanina, jednak miał zamontowane fikcyjne numery rejestracyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group