Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4482
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Porzucone kocięta potrzebują karmiącej kotki

Poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 14:15
Aktualizacja: Wtorek, 6 sierpnia 2013, 9:53
Autor: Czytelnik
Jelenia Góra: Porzucone kocięta potrzebują karmiącej kotki
Fot. Czytelnik
W niedzielę (4.08.), w Jeleniej Górze, na trasie rowerowej przez "Celwiskozę" natrafiliśmy na panią, która znalazła porzucone cztery malutkie kotki (jeszcze ślepe i z pępowinami). Kotki leżały w rozmoczonym kartonie w 30 stopniowym upale w krzakach, koło punktu recyklingu – napisał do nas Czytelnik i przysłał zdjęcia.

- Zabraliśmy je, skontaktowaliśmy się z weterynarzem, kupiliśmy kocie mleko i próbowaliśmy je nakarmić, ponieważ były głodne i bardzo "płakały". Trochę pojadły, a my próbowaliśmy szukać wśród znajomych i na facebooku kogoś, kto ma karmiącą kotkę z nadzieją, że może uda się je uratować – relacjonował pan Kamil.

- Popołudniowa akcja nie przyniosła jednak pozytywnego rezultatu, więc zdecydowaliśmy się zawieźć je do schroniska przy ul. Spółdzielczej. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że rano w poniedziałek przyjedzie lekarz weterynarii uśpić te maleństwa. Poinformował nas także, że nie rozumie, dlaczego ludzie są tacy bezduszni, zwłaszcza, że oddanie takich zwierząt, a także w pewnych okresach ich sterylizacja NIC NIE KOSZTUJE! Zwierzęta przyjmowane są całkowicie za darmo, a mimo wszystko ludzie tak z nimi postępują - opowiadał.

- Wczoraj bardzo późnym wieczorem (w zasadzie już w nocy) udało nam się znaleźć ludzi, którzy są w stanie pomóc maluszkom. Kociaki są już bezpieczne, były u weterynarza, ale natychmiast potrzebują kociej mamy, aby miały jakieś szanse na przeżycie. Potrzebna jest natychmiast karmiąca kotka, choćby dla jednego malucha. Kto może pomóc, niech telefonuje pod numer 501 876 552 - apeluje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group