Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4248
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: “Portrety roślin chronionych” Wojciecha Giży

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Kowary: “Portrety roślin chronionych” Wojciecha Giży
Fot. Wojciech Giża
W sobotę (16.04) o godz. 17.00 w Gościńcu na Starówce w Kowarach (przy ul.1 Maja 23) będzie miało miejsce otwarcie wystawy i wykład dr–a Wojciecha Giży pt.: “Portrety roślin chronionych”. Wstęp wolny.

Na wykładzie i wystawie, które zostaną zorganizowane dzięki uprzejmości pani Danuty Piepiory, zaprezentowane zostaną fotografie roślin występujące w górskich lasach i na łąkach, głównie w Sudetach Wschodnich.

Wojciech Giża – biolog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od urodzenia mieszka i pracuje w Złotym Stoku. Publikacje naukowe zamienił na wydawnictwa popularnonaukowe promujące rodzimą przyrodę. Od 12 lat autor i wydawca książek m.in.: “Roślin chronionych Ziemi Ząbkowickiej”, “Roślin chronionych Ziemi Kłodzkiej”, “Roślin chronionych Wrocławia i powiatu wrocławskiego” i “Storczyki Polski – etymologia” (2015). Jego książki to pierwsze opracowania tego typu w historii wymienionych obszarów. Ich podstawową zaletą jest to, że dotyczą niewielkich obszarów, w których na co dzień żyją lokalne społeczności.

Wystawę można będzie oglądać za darmo, codziennie, do 30 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group