Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5963
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Portrety roślin chronionych” Wojciecha Giży

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 12 kwietnia 2016, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Fot. Wojciech Giża
W sobotę (16.04) o godz. 17.00 w Gościńcu na Starówce w Kowarach (przy ul.1 Maja 23) będzie miało miejsce otwarcie wystawy i wykład dr–a Wojciecha Giży pt.: “Portrety roślin chronionych”. Wstęp wolny.

Na wykładzie i wystawie, które zostaną zorganizowane dzięki uprzejmości pani Danuty Piepiory, zaprezentowane zostaną fotografie roślin występujące w górskich lasach i na łąkach, głównie w Sudetach Wschodnich.

Wojciech Giża – biolog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od urodzenia mieszka i pracuje w Złotym Stoku. Publikacje naukowe zamienił na wydawnictwa popularnonaukowe promujące rodzimą przyrodę. Od 12 lat autor i wydawca książek m.in.: “Roślin chronionych Ziemi Ząbkowickiej”, “Roślin chronionych Ziemi Kłodzkiej”, “Roślin chronionych Wrocławia i powiatu wrocławskiego” i “Storczyki Polski – etymologia” (2015). Jego książki to pierwsze opracowania tego typu w historii wymienionych obszarów. Ich podstawową zaletą jest to, że dotyczą niewielkich obszarów, w których na co dzień żyją lokalne społeczności.

Wystawę można będzie oglądać za darmo, codziennie, do 30 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jeżozwierz1 12-04-2016 8:56
Z pewnością to przedsięwzięcie znajdzie zainteresowanie wśród lokalnych społeczności. Nasuwa się wszak pytanie - jak to możliwe, że w dobie asfaltowo-betonowej ekspansji są jeszcze miejsca, przesycone niczym nie zmąconą barwą, dźwiękami i urokiem tak osobliwym, że można z tego uczynić poezję natury. Panie Doktorze - powodzenia.
~ 12-04-2016 19:55
A o Pani Danucie ,ani słowa -wstyd

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group