Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2832
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popołudnie w stłuczkach – kierowcy zdekoncentrowani wiosną

Poniedziałek, 31 marca 2008, 16:16
Aktualizacja: Wtorek, 1 kwietnia 2008, 7:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Popołudnie w stłuczkach – kierowcy zdekoncentrowani wiosną
Fot. Angela
Kilka kolizji drogowych wydarzyło się w poniedziałek po południu w centrum miasta. Pośrednią przyczyną jednej z nich był przebiegający przez ul. Wolności pies. Policja radzi zachować ostrożność na jezdniach.

Przy pawilonie Plus doszło do zderzenia trzech samochodów, w tym nissana micry nauki jazdy. Kolizja wyglądała groźnie, ale na szczęście zakończyła się tylko uszkodzeniami pojazdów.
Do zdarzenia doszło w momencie, kiedy samochód nauki jazdy zatrzymał się przed przechodzącym przez drogę psem. W elkę uderzył opel pchnięty przez kierowcę skody, który najpewniej za późno zahamował.

– Nie wiem jak to się stało – przyznał zaszokowany kierowca tego pojazdu. – Nieuwaga i koniec. Sytuacja drogowa spowodowała, że musiałem się obrócić, a jak odwróciłem głowę było już za późno. Nie potrafię jednak powiedzieć czy to ja wepchnąłem opla na tył nauki jazdy, czy on już wcześniej w nią uderzył.

Co do tej kwestii wątpliwości nie mieli natomiast policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. – Elka zatrzymała się przed przebiegającym przez jezdnię psem, drugi z pojazdów zdążył jeszcze wyhamować, natomiast trzeci już niestety nie. To on doprowadził do potrójnej kolizji – powiedział posterunkowy Dariusz Bielawski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Za nieuwagę i nie zachowanie ostrożności na drodze sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kraksa wydarzyła się także przy przejeździe kolejowym przy ul. Karola Miarki blisko Warszawskiej. Przy ul. Bankowej autobus MZK uszkodził lekko pojazd jednej ze szkół jazdy. Kolizja drogowa miała też miejsce przy ul. Zgorzeleckiej. Kobieta w niej uczestnicząca trafiła do szpitala.

Policjanci proszą kierowców o rozwagę. Wiosenna aura może być przyczyną rozkojarzenia na drodze i opóźnienia reakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group