Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7644
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popisy uczniów Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”

Wtorek, 20 grudnia 2011, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Popisy uczniów Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”
Fot. MT
Pokaz tańców towarzyskich, orientalnych, flamenco, Hip Hop, Modern Jazzu, a także baletu wykonany przez uczniów Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski” odbyły się w miniony weekend z okazji zakończenia pierwszego semestru.

Stu dwudziestu uczestników wzięło udział w pokazach tańców w pięciu kategoriach wiekowych. Nie zabrakło prezentacji pary mistrzowskiej klasy S Małgorzaty Barańskiej i Michała Broniszewskiego. Wśród jeleniogórzan dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne tańce tj. balet oraz nowoczesny hip hop.

- Z talentem ludzie się rodzą, ale trzeba go bardzo szlifować. Nasi uczniowie mają bardzo dobre poczucie rytmu, ale zauważamy u niektórych problem z ukształtowaniem sylwetki. W korekcji wad postawy bardzo pomaga balet. Dzięki tańcom już najmłodsze, czteroletnie dzieci, uczą się prawidłowego poruszania się oraz bycia w grupie – powiedział Kazimierz Kurzak, ze Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”.

Od 11 stycznia zostaną utworzone nowe grupy taneczne. O 18.00 odbędzie się spotkanie dla początkujących dzieci, a o 19.00 dla młodzieży i dorosłych. 28 stycznia zorganizowany zostanie kolejny pokaz tańców grup bardziej zaawansowanych. Każdy może przyjść i zobaczyć na czym polegają egzotyczne, nowoczesne, jak i te klasyczne tańce, gdyż wstęp na imprezę jest wolny. – 4 marca odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca, na który zapraszamy wszystkich miłośników tańców towarzyskich – dodał Kazimierz Kurzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group