Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 8501
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomysł na Jelenią Górę Jadwigi Błaszczyk

Sobota, 23 marca 2024, 21:00
Autor: KP/TS
Jelenia Góra: Pomysł na Jelenią Górę Jadwigi Błaszczyk
Fot. WAC
O swoich pomysłach na rozwój Jeleniej Góry mówiła podczas konferencja prasowej kandydatka na Prezydenta Jeleniej Góry Jadwiga Błaszczyk.

Reprezentantka Trzeciej Drogi spotkała się w dziennikarzami na Ryneczku Zabobrze, gdzie zabiegała o głosy jeleniogórzan. Towarzyszyły jej kandydatki z listy Trzeciej Drogi do Rady Miasta.

Porządek i miejsca pracy

Zależy nam kobietom, na tym aby to miasto ożyło - mówi Jadwiga Błaszczyk. - Chcemy być skuteczne, bo prowadzimy własne biznesy i nie rzucamy słów na wiatr. Ożywienie miasta chciałybyśmy rozpocząć od poprawy estetyki miasta m.in. miasto musi być sprzątane. Musimy zacząć od wyremontowania kamieniczek. Musimy też zadbać aby młodzi ludzie chcieli zostać w Jeleniej Górze, a tak się stanie gdy wybudujemy im odpowiednią infrastrukturę, zapewnimy im uczelnie, mieszkania i nowe miejsca pracy.
Aby zapewnić miejsca pracy, musimy zbudować komunikację, aby zbudować komunikację potrzebujemy na to pieniędzy - kontynuuje J. Błaszczyk. Potrzebujemy środków z własnych nieruchomości, potrzebujemy środków z KPO. Inwestycje które będą prowadzone w Jeleniej Górze, muszą być dokładnie zaplanowane pod względem prawnym i pod względem praw własności. Wszystkim kobietom chcemy też powiedzieć, ze będziemy waszym głosem w Radzie Miasta, nic o nas bez nas.

Ważna aktywizacja osób starszych

Wśród kandydatek na radnych Trzeciej Drogi jest Grażyna Malczuk, która w przeszłości była między innymi wiceprzewodniczącą Sejmiku Dolnośląskiego oraz kanclerzem Kolegium Karkonoskiego, a później Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej (obecnie Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych).

Jako radna chciałabym się przede wszystkim zając problemami osób starszych - mówi G. Malczuk. - To czego im brakuje to ośrodków, w których mogłyby przebywać przed południem. Bardzo ważną rzeczą jest aktywizowanie osób starszych, to lepiej działa niż farmacja. Chciałabym abyśmy my czyli osoby starsze mieli swój głos w zarządzaniu miastem.

Przydałoby się więcej żłobków

Pozostałe panie, kandydujące do Rady chciałyby między innymi działać na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet, tworzyć ośrodki opieki dla osób starszych, doprowadzić do poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz doprowadzić do zwiększenia liczby żłobków miejskich. Postulują powołanie Jeleniogórskiej Rady Kobiet czy też Miejskiego Rzecznika Przedsiębiorców.

Materiały wyborcze: KWW Trzecia Droga PSL - Polska 2050 Szymona Hołowni

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
477
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
11%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
50%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
System ich odrzucił. Dziś dzięki niemu zmieniają świat
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Będzie więcej pocisków
 
Inne wydarzenia
Rozpoczął się Bike Adventure. Są i będą utrudnienia w ruchu!
 
Aktualności
Sudecki unikat w Kromnowie – kościółek św. Jerzego
 
Aktualności
Strażacy wyjdą w góry dla chorych na białaczkę
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group