Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6526
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomocna Dłoń w przedświątecznych klimatach

Środa, 20 kwietnia 2011, 7:56
Aktualizacja: 9:45
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pomocna Dłoń w przedświątecznych klimatach
Fot. Agrafka
Spotkanie wielkanocne Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” miało miejsce w Książnicy Karkonoskiej. Obecni podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia. W ciepłej atmosferze recytowano również twórczość własną dotyczącą Świąt Zmartwychwstania.

Członkowie Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” spotykają się raz w miesiącuk, aby porozmawiać, spędzić miło czas, a także pospacerować po jeleniogórskich terenach lub wybrać się na wycieczkę. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się spotkanie i wspólny posiłek.

- Zorganizowaliśmy spotkanie wielkanocne z okazji zbliżających się świąt. Chcieliśmy wspólnie podzielić się jajkiem, złożyć życzenia, spędzić miło czas, porozmawiać i powspominać nasze wycieczki, na które uczęszczamy w przeróżnych zakątkach. Takie spotkania zbliżają nas bardzo do siebie. Fakt, że jesteśmy razem i wspólnie świętujemy dodaje nam energii i sił na kolejne dni, czujemy się jak jedna wielka rodzina – powiedziała Teresa Adamowicz, prezes Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”.

– Pragnę podziękować dyrekcji Książnicy Karkonoskiej za uprzejmość udostępniania nam sali na nasze comiesięczne spotkani oraz wszystkim, którzy głosowali na mnie w plebiscycie „Osobowość 2010”zorganizowanym przez Gazetę Wrocławską, w którym zajęłam wysokie, bo aż piąte miejsce – dodała.

W spotkaniu wzięło udział 25 osób, ponieważ nie wszyscy mogli przyjechać w tym terminie. Na wielkanocnym stole oprócz jajek, nie zabrakło żurku z białą kiełbasą, sałatek warzywnych, śledzia i świątecznych wypieków. Każdy z uczestników spotkania przyniósł własną potrawę.

– Bardzo jest przyjemnie na spotkaniach, przychodzimy tu już kilka lat. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Teresie, że tak prężnie prowadzi nasze stowarzyszenie. Atmosfera jest zawsze rodzinna, aktywizujemy się poprzez wyjazdy na różne wycieczki – powiedziała Halina Dobrzyńska, członkinie SOPC „Pomocna Dłoń”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group