Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7754
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Polskie Davos w Karpaczu

Środa, 19 sierpnia 2020, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:39
Autor: WAC
Karpacz: Polskie Davos w Karpaczu
Fot. UM Karpacz
To spory splendor i ważne w wymiarze promocyjnym wydarzenie dla Karpacza. W dniach 8 – 10 września w mieście pod Śnieżką odbędzie się Forum Ekonomiczne 2020 - najważniejsze spotkanie ludzi biznesu i polityk.

Przeniesienie Forum Ekonomiczne zwanego polskim Davos z Krynicy Zdroju do Karpacza zostało spowodowane względami sanitarno – epidemiologicznymi, związanymi z pandemią koronawirusa. Organizatorzy spotkania podjęli taką decyzję po tym, jak 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w około 20 powiatach sześciu województw. Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na terenie którego znajduje się Krynica Zdrój.

Nie wiadomo, jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów – mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego. - To uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie. Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo gości postanowiliśmy przenieść Forum Ekonomiczne do Karpacza, który znajduje się w strefie zielonej. Co więcej, mamy bardzo dobre doświadczenia współpracy z Hotelem Gołębiewski, gdzie już kilkukrotnie z sukcesem organizowaliśmy nasze konferencje.

Z decyzji organizatorów Forum Ekonomicznego zadowoleni są samorządowcy z Karpacza.

Ta wiadomość bardzo nas ucieszyła - mówi zastępca burmistrza Karpacza Kamila Cyganek. - Myślę, że w tym przypadku zdecydowała pozycja naszego miasta jaką wypracowaliśmy sobie podczas współpracy z organizatorem Forum Ekonomicznego czyli Fundacją Instytut Studiów Wschodnich przy okazji odbywających się w Karpaczu Forum Samorządowego i Forum Przemysłowego. - Dostępność komunikacyjna, oferta noclegowa i gastronomiczna naszego miasta sprawia, że jesteśmy w stanie przyjąć tak dużą liczbę gości. Spodziewamy się, że do Karpacza na Forum przyjedzie około 2500 osób z Europy, Azji Centralnej oraz Stanów Zjednoczonych - informuje K. Cyganek.

Twoja reakcja na artykuł?

35
65%
Cieszy
3
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
10
19%
Złości
5
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group