Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12248
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polska prapremiera “Przekrętu (nie)doskonałego” w październiku

Środa, 26 sierpnia 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Manu
Jelenia Góra: Polska prapremiera “Przekrętu (nie)doskonałego” w październiku
Fot. Archiwum Teatru Capitol
“Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” to współczesna komedia angielska na podstawie tekstu mistrzów gatunku – Donalda Churchilla i Petera Yeldhama w reżyserii Andrzeja Rozhina, zrealizowana przez Teatr Capitol z Warszawy. Spektakl wystawiony będzie gościnnie 12 października (w poniedziałek) dwukrotnie o godz. 17.30 i 20.30 na scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Światowa premiera tej klasycznej komedii miała miejsce w 1984 roku w Theatre Royal Windsor i od tego czasu praktycznie nie schodzi z afisza. Wielki sukces przedstawienia zaowocował tłumaczeniem tekstu na 15 języków. Pomimo upływu czasu temat przekrętów jest wciąż aktualny. Na pierwszych stronach gazet jest coraz więcej nagłówków o aferach i malwersacjach finansowych z politykami, urzędnikami i celebrytami w rolach głównych. Podobnie jest w i w tym spektaklu.

Tom (w tej roli Łukasz Nowicki/Rafał Cieszyński) musi zmierzyć się z niespodziewanym problemem – przekrętem podatkowym. W całą sytuację wmieszana jest jego była żona - tajemnicza Panna Flint (w tej roli Joanna Moro/Katarzyna Kwiatkowska), od której zaczyna się wielki przekręt finansowy. Pomimo rozstania ze swoim mężem ciągle prowadzi jego księgi rachunkowe. Niestety okazuje się, że plan niemal idealny zaczyna się sypać, a w konsekwencji doprowadza do pojawienia się kontroli z Urzędu Skarbowego.

O wielkich przekrętach i ich “bohaterach” czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i... zazdrością. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Jak przechytrzyć Skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki Fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje?

Scenografię zaprojektowała Dorota Banasik, muzykę opracował Mateusz Dębski, a kostiumy są autorstwa Doroty Roqueplo.

Obsada (zmienna): Łukasz Nowicki/ Rafał Cieszyński, Joanna Moro/Katarzyna Kwiatkowska, Maja Bohosiewicz/Maria Dejmek, Michał Pela/Jacek Kopczyński, Dorota Chotecka/Dorota Nowakowska oraz Bogdan Kalus/ Andrzej Pieczyński.

Czas trwania: 160 min. z przerwą. Ceny biletów: 50 zł (balkon II), 75 zł (balkon I) i 85 zł (sala widowiskowa). Sprzedaż online – kupbilecik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group