Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7045
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Położyła kolosa na łopatki

Poniedziałek, 18 stycznia 2010, 9:05
Aktualizacja: 10:03
Autor: TEJO
REGION: Położyła kolosa na łopatki
Fot. .....
W poczet sukcesów będzie mogła zaliczyć młoda prawniczka z Kamiennej Góry doprowadzenie do ukarania wielkiej firmy ubezpieczeniowej, która ma zapłacić 15 milionów złotych kary.

Co prawda orzeczenie Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji nie jest jeszcze prawomocne, ale precedensowe. Informuje o tym Polskie Radio Wrocław. Pewna aplikantka radcowska podjęła walkę z PZU, kiedy jej brat dostał odszkodowanie auto casco obniżone o podatek VAT.

– Napisała sążniste pismo, podparte wyrokami w podobnych sprawach, a także prawem europejskim. Choć nawet koledzy z aplikacji nie wierzyli w jej zwycięstwo, UOKiK uznał argumentację kamiennogórzanki – poinformowała rozgłośnia. W ten sposób urząd nakazał zmianę niekorzystnych dla klientów PZU przepisów tyczących polisy auto casco, na podstawie których wypłacane odszkodowanie pomniejszone jest o podatek VAT. Dodatkowo ubezpieczyciel ma zapłacić 15 milionów złotych kary.

Jak podkreśla PRW, decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Jednak to sygnał dla wielu klientów PZU, którzy dostali obniżone odszkodowanie, że mają szansę na odzyskanie pieniędzy z nawiązką.

Ubezpieczyciel już zapowiedział odwołanie od decyzji urzędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group