Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9954
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półkolonie w MDK są super!

Piątek, 5 lipca 2013, 8:58
Aktualizacja: Sobota, 6 lipca 2013, 6:47
Autor: Angela/Org
Jelenia Góra: Półkolonie w MDK są super!
Fot. MDK
Podróż do egzotycznego świata afrykańskich instrumentów perkusyjnych, wycieczki do Agrolandu oraz na Perłę Zachodu połączone z pieczeniem kiełbasek, udział w warsztatach biżuterii czy imprezie "Bezpieczne wakacje" – to tylko kilka z wielu atrakcji, które Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze przygotował dla dzieci w ramach pierwszego tygodnia półkolonii letnich.

Wakacje z mnóstwem atrakcji w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęły się tradycyjnie od 1 lipca. W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w warsztatach biżuterii, we wtorek (2.07) wzięły udział w pieszej wycieczce turystyczno-krajoznawczej na Perłę Zachodu oraz skorzystały z zaproszenia Straży Miejskiej na imprezę "Bezpieczne wakacje". W środę (3.07) w placówce uczestnicy półkolonii poznali egzotyczny świat afrykańskich instrumentów perkusyjnych, w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowany przez Mariusza Raźnego z grupy bębniarskiej TIRIBA.

- Podczas audycji muzycznej dzieci mogły poznać egzotyczne instrumenty z Afryki Zachodniej, historię ich powstania oraz sposób gry na bębnie basowym -"dundun", bębnach solowych -"djembe", bębnie szczelinowym - "krin" oraz grzechotkach - "djabara" – relacjonuje Maciej Cytarzyński, kierownik działu imprez KO Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. - Poprzez zabawy rytmicznej dzieci aktywnie uczestniczyły w audycji, same tworząc muzykę. Na zakończenie "pod dyrekcją" pana Mariusza wszyscy uczestnicy wykonali improwizowany koncert, a w następnym
tygodniu TIRIBA przeprowadzi warsztaty bębniarskie – dodaje Maciej Cytarzyński.

W czwartek dzieci uczestniczyły w wycieczce do Agrolandu. - Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: pieczenie kiełbasek, plac zabaw z trampoliną, zjeżdżalnią, huśtawkami i piaskownicą – wymienia Maciej Cytarzyński. - Oprócz tego gospodarze zaoferowali dzieciom możliwość zabawy z małymi kucykami, przygotowali ognisko, udostępnili cały obiekt dla naszych podopiecznych.W wycieczce podobnie jak we wczorajszej audycji wzięły udział wszystkie dzieci wypoczywające na półkolonii w MDK czyli 56 osóbi.

Uczestnikami podzielonymi na trzy grupy opiekują się nauczyciele MDK, którzy dbają o bezpieczny i przyjemny pobyt dzieci na zajęciach - dodaje.

Dzisiaj (5.07) zakończenie I turnusu, a w przyszłym tygodniu czekają już kolejne niespodzianki i atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
22
Pozostanę na miejscu
55%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
45%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group