Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8580
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policyjna grupa SPEED na piratów drogowych

Niedziela, 19 lipca 2020, 6:01
Aktualizacja: Wtorek, 21 lipca 2020, 12:52
Autor: WAC
Region: Policyjna grupa SPEED na piratów drogowych
Fot. KWP
To kolejne „narzędzie” skierowane przeciw piratom drogowym. Mowa o grupie SPEED, która od lipca ubiegłego roku działa na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych. Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników wypadków drogowych. W celu eliminowania tych zjawisk z dolnośląskich dróg, rok temu do życia powołana została grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi.

Od momentu powołania grupy SPEED skontrolowano ponad  26 tys. pojazdów, namierzono ponad 19 tys. kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ponad 1,5 tys. z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili ponad 8 tys. innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono ponad 22 tys. mandatów karnych, a w 265 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również blisko 1700 dowodów rejestracyjnych. Wszystko po to, aby poprzez eliminowanie wszelkich przejawów drogowej agresji i niebezpiecznych zachowań, na dolnośląskich drogach było bezpieczniej.

Twoja reakcja na artykuł?

70
75%
Cieszy
12
13%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
0
0%
Złości
6
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group