Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4946
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policjantka włamywała się i kradła

Piątek, 6 sierpnia 2010, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 7 sierpnia 2010, 7:30
Autor: Angela
REGION: Policjantka włamywała się i kradła
Fot. Archiwum
Miała bronić mieszkańców przed bandytami i złodziejami, tymczasem sama włamywała się do sklepów i placówek bankowych, które okradła lub próbowała okraść – mowa o funkcjonariuszce jeleniogórskiej policji, 27– letniej mieszkance gminy Piechowice. Kobieta działała z dwójką innych złodziei z tej samej miejscowości. Wczoraj decyzją sądu trafiła do aresztu. Całej trójce grozi do 10 lat więzienia.

Troje mieszkańców gminy Piechowice w czerwcu br. włamało się i okradło dwa sklepy spożywcze oraz usiłowało włamać się do placówek bankowych w Starej Kamienicy i w Piechowicach.

Ich łupem padły pieniądze oraz alkohol i papierosy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 12 tys. złotych. Policjanci Wydziały Kryminalnego jeleniogórskiej komendy miejskiej, wpadli na trop policjantki – złodziejki podczas prowadzonych czynności operacyjnych. Cała trójka 27 – letnich mieszkańców gminy Piechowice podejrzanych o włamania i kradzieże została zatrzymana.

– Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci wpadli na trop, z którego wynikało, że jedną z osób mającą związek z tymi zdarzeniami, może być jedna z jeleniogórskich funkcjonariuszek, z niewielkim - trzyletnim stażem służby. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności.

Szczegółowe ustalenia potwierdziły podejrzenia. W chwili, gdy doszło do przedmiotowych zdarzeń, kobieta przebywała na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Po zatrzymaniu, funkcjonariuszka niezwłocznie została decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze zawieszona w czynnościach służbowych oraz wdrożono procedurę zwolnienia jej ze służby – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wobec dwójki z zatrzymanych, w tym funkcjonariuszki policji, zastosował areszt tymczasowy. Trzecia z osób została objęta dozorem policyjnym. Za włamania i kradzieże sprawcom grozić może teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (98)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group